Sport Košarka

NBA: Drugi poraz Phoenixa, a Giriček ubacio četiri koša

Košarkaši San Antonio Spursa poveli su sa 2-0 u pobjedama protiv Phoenix Sunsa u prvom krugu doigravanja NBA lige. Sinoć Spursima nisu bila potrebna dva produžetka da bi dobili Sunse. San Antonio je slavio sa 102:96, a ključnom se pokazala treća četvrtina u kojoj su aktualni prvaci odigrali odličnu obranu, dopustivši gostima samo 11 poena u toj dionici.

"Početak je bio sličan onome u prvoj utakmici, Sunsi su imali 14 poena prednosti. No, mi se nismo predavali i do poluvremana smo zaostatak smanjili na sedam koševa. U trećoj četvrtini odigrali smo briljantno i to je odlučilo susret", izjavio je organizator igre Spursa Tony Parker, koji je ubacio 32 koša. Manu Ginobili je dodao 29 poena, a Tim Duncan je upisao 18 koševa i 17 skokova.

NBA let / afp

Kod Phoenixa Amare Stoudemire ubacio je 33 poena, Steve Nash je dodao 23 koša i 10 asistencija, a Shaquille O'Neal 19 poena i 14 skokova. Hrvatski košarkaš Gordan Giriček je za Phoenix odigrao 15 minuta te je upisao 4 koša i 1 skok.

Sljedeće dvije utakmice igraju se u Phoenixu.

New Orleans Hornetsi su kod kuće uvjerljivo svladali Dallas Maverickse 127:103, a ponovno je briljirao "playmaker" Hornetsa Chris Paul, koji je ubilježio 32 koša i 17 asistencija. Hornetsi su već do poluvremena imali prednost od 16 poena i nisu pružili Dallasu niti najmanju priliku za preokret.

Uz Chris Paula, u momčadi Hornetsa istaknuli su se i David West sa 27 koševa te Predrag Stojaković sa 22 poena. Kod Dallasa najbolji je bio Dirk Nowitzki sa 27 poena. Hornetsi vode se 2-0 u pobjedama, a sljedeća dva susreta igraju se u Dallasu.

Orlando Magic je u uzbudljivoj završnici pobijedio Toronto Raptorse 104:103. Minutu prije kraja Toronto je imao vodstvo 101-100, ali je Hedo Turkoglu sa četiri uzastopna poena preokrenuo rezultat u korist Orlanda. Imao je Toronto još jednu priliku za pobjedu, no Chris Bosh je promašio šut u posljednjoj sekundi utakmice.

Kod Orlanda, koji je poveo sa 2-0 u pobjedama, najbolji je bio Dwight Howard sa 29 poena i 20 skokova. Tragičar Chris Bosh predvodio je Raptorse sa 29 koševa.

Kevin Garnett najbolji obrambeni igrač NBA lige

Krilni centar Boston Celticsa Kevin Garnett proglašen je najboljim obrambenim igračem u košarkaškoj NBA ligi.

Garnett je prošle godine stigao u Boston, a novinari ga smatraju najzaslužnijim za odličnu sezonu Celticsa, koji su u doigravanje ušli sa najboljim omjerom u ligi i sa 42 pobjede više u odnosu na prethodnu sezonu.

Garnett je u svojoj 12. sezoni u NBA ligi imao prosjek od 18.8 poena i 9.2 skoka po utakmici. U izboru su sudjelovali novinari koji prate NBA ligu, a Garnett je dobio 493 boda. Drugo mjesto pripalo je prošlosezonskom pobjedniku Marcusu Cambyyu iz Denver Nuggetsa, koji je skupio 178 bodova, a treći je bio Shane Battier iz Houstona sa 175 bodova.