Sport Košarka

NBA doigravanje

Ginobili zabio za pobjedu San Antonija

Dvoboj divova - Duncan i O'Neal / AFP
U subotu navečer počelo je doigravanje u košarkaškoj NBA ligi, a najuzbudljivije je bilo u San Antoniju gdje su domaćini nakon dva produžetka pobijedili Phoenix Sunse 117:115.

Ovaj poraz prilično je teško pao igračima Phoenixa, koji su imali 16 poena prednosti u drugoj četvrtini, devet poena viška u posljednjoj četvrtini i pet poena prednosti u produžetku.

Petnaest sekundi prije kraja drugog produžetka organizator igre Phoenixa Steve Nash zabio je tricu za poravnanje 115:115. Tada se činilo da će utakmica otići u treći produžetak. No, Spursi su napravili taktički pametan potez jer nisu zatražili minutu odmora, pa su se Sunsi u posljednjem napadu morali braniti sa niskom petorkom, budući da su centri Amare Stoudemire i Shaquille O'Neal bili na klupi. To je iskoristio Manu Ginobili koji je nepune dvije sekunde prije kraja zabio za pobjedu 117:115.

Kod San Antonija najbolji je bio Tim Duncan, koji je upisao 40 koševa i 15 skokova. Tony Parker je zabio 26 poena, a Manu Ginobili 24 koša.

U momčadi Phoenixa Amare Stoudemire je ubacio 33 poena, a Steve Nash je ubilježio 25 koševa i 13 asistencija. Hrvatski košarkaš Gordan Giriček je u dresu Phoenixa odigrao 12 minuta te je upisao 2 koša, 1 skok i 1 asistenciju.

Houston Rocketsi su na domaćem terenu poraženi od Utah Jazza 82:93. Momčad Utaha imala je odličan šut iz igre, koji je iznosio 52 posto, dok su Rocketsi bili na 37 posto.

U momčadi Utaha istaknuli su se Andrej Kirilenko sa 21 košem, Carlos Boozer sa 20 poena i 16 skokova, te Deron Williams sa 20 koševa i 10 asistencija. Kod Houstona Shane Battier je ubacio 22, a Tracy McGrady 20 poena.

Zahvaljujući odličnoj igri u drugom poluvremenu New Orleans Hornetsi su kod kuće svladali Dallas Maverickse 104:92.

Dallas je na poluvremnu imao 12 poena prednosti, no u drugom dijelu susreta briljirao je "playmaker" Hornetsa Chris Paul, koji je u posljednje dvije četvrtine zabio 24 koša. Na kraju se zaustavio na 35 poena i 10 asisetncija. Uz njega, istaknuo se i David West sa 23 koša. Kod Dallasa najbolji je bio Dirk Nowitzki sa 31 košem i 10 skokova.

Cleveland Cavaliersi su na domaćem terenu pobijedili Washington Wizardse 93:86. Pred kraj utakmice Washington je imao vodstvo 84:82, no onda je stvari u svoje ruke preuzeo najbolji igrač Clevelanda LeBron James, koji je sa šest uzastopnih poena odveo svoju momčad prema pobjedi.

Uz LeBron Jamesa, koji je ubacio 32 poena, u Clevelandu se istaknuo i Zydrunas Ilgauskas sa 22 koša i 11 skokova. Washington su predvodili Gilbert Arenas sa 24 koša i Antawn Jamison sa 23 poena i 19 skokova.