Sport Košarka

Šibenčani namučili Zadrane, Cibona još jednom poražena

Zadar je neplanirano potrošio više energije kako bi na pleča bacili Šibenčane koji su doista pružili žilav, muški otpor u Jazinama. Čak je i njihov bivši sugrađanin Aco Petrović primjetio nakon utakmice kako bi volio da se na isti način njegovi Šibenčani odupru Ciboni i Zagrebu i to na Baldekinu.

Ništa, Zadar je ipak kontrolirao utakmicu i imao sve u svojim rukama, znali su odletjeti i na plus 12, da bi u jednom trenutku tricom Mira Bilana došli na svega dva poena zaostatka. Ali, to je izgleda bilo sve kad su prebacili u viši stupanj Šibenčani se više nisu mogli oduprijeti. Najveći pljesak zaradili su tijekom utakmice Corey Brewer, i Jere Macura koji je u nekoliko navrata Šibenčane svojim blokadama zakucao u parket.

Dražen ŽURA

Zagreb Crobenz - Cibona 88:79

U sedmom kolu Lige za prvaka košarkaši Zagreba nanijeli su Ciboni još jedan poraz, treći ukupno. Novi udarac “Vukove” je bacio u nokaut od kojeg će se teško oporaviti, ukoliko se pod Tornjem nešto drastično ne promijeni.

Gosti su jedino vodstvo imali na početku susreta (5:4), a nakon toga su momci Željka Pavličevića cijelo vrijeme kontrolirali igru i rezultat. Vodstvo od desetak poena razlike koje su imali krajem treće četvrtine neočekivano su lagano održali sve do kraja. Cibona je u posljednjoj četvrtini imala priliku preokrenuti rezultat, no igrači Ivana Sunare jednostavno nisu znali uzeti ponuđeno.

U sedam minuta igre Mravi su uspjeli ubaciti svega četiri koša, no Vukovi su i pored takvog Zagreba djelovali kao mačići.

Svjetlost - Split CO 92:113

Uvjerljiva i nadmoćna pobjeda Splita nad oslabljenim košarkašima Svjetlosti. Furiozno otvaranje Splićana, Garnett sprema tricu prati ga Akins. Skoro svaki napad gostiju urodio je plodom. Do kraja prve četvrtine Splićani tako postižu 40 koševa. Do odmora Garnett postiže 18 koševa od čega četiri trice.

U trećoj četvrtini Splićani nastavljaju s dobrom igrom i dolaze do vodstva od plus 21 (66:88). Nadmoćni u skoku Splićani su polako tu prednost povećavali sve do najvećih plus 31. Pokušali su Brođani pronaći sebe u igri, no ništa im nije polazilo za rukom. Split se tako nakon Zadra vrlo brzo i uvjerljivo vratio na pobjedničke staze.

Svjetlost još nikad u Ligi za prva nije uspjela pobijediti Splićane, tradicija se nastavila i ovaj puta.