Sport Košarka

PRVI SUSRET OSMINE FINALA ULEB KUPa

Zadrani odigrali za plus pet

Trideset minuta fantazije s moćnom Pamesom - CROPIX
Želja nam je bila s pobjedom zaključiti zadnju europsku utakmicu Zadra u Jazinama, u tome smo uspjeli. Imali smo ove sezone svih sedam pobjeda na domaćem parketu i odigrali euroligaški - kazao je Aco Petrović.

Doista, Zadar je pokazao zube moćnoj španjolskoj Pamesi, štoviše imali su prigodu utakmicu završiti i sa većom razlikom. Nažalost, u posljednjoj četvrtini uhvatila ih je nervoza, postigli su vrlo malo poena, i iz kontre su primili osam što je tricom Shammonda donijelo poravnanje na 66:66. Trijumf su potvrdili tricama Gečevski i Barać. Inače, odmah na otvaranju, vodio se pravi tricaški rat, Stallworth - Wiliams, ishod je bio 5:5.

Zadar vrhunski, Aco nezadovoljan

Zadar je izvrsno kontrolirao reket, Macura je imao u konačnici zavidnih 11 skokova, ali i 12 poena. Skakački mu je puno pomogao i Lalić. Zadar je treću dionicu zaključio sa +9, što je obećavalo i obilatiju prednost prije odlaska u Valenciju na uzvrat. Ali, i ovako gledatelji su pljeskom ispratili svoju momčad, jer je 30 minuta Zadar odigrao vrhunski, za čestitku.

Aco Petrović: Nisam nezadovoljan jer znam da ćemo u preostalih 40 minuta ući maksimalno nabrijano, šanse su nam puno veće nego sam to mislio prije utakmice. Problem je bio u tome što nismo znali kako ćemo reagirati nakon četiri poraza, ali odigrali smo energetski jaku utakmicu. Šteta u zadnjoj četvrtini nestalo je kisika u sivim moždanim ćelijama. Ne smijete zaboraviti da je Pamesa itekako velika opasnost, Shammond Wiliams ima cijenu od milijun i 200 tisuća eura, 40 posto više nego naša cijela momčad. Šanse će nam u Valenciji porasti ukoliko budemo imali suđenje kao što je Pamesa imala u Zadru.

Fotios Katsikaris: Znali smo da je Zadar opasan suparnik, napose u igri jedan na jedan. Loše smo počeli, vrlo sporo i to nas je usmjerilo u negativnom pravcu. Kasnije smo imali problema u polaganju, uzeli smo nekoliko nerezonskih šuteva, ali ova je razlika mislim dovoljna za naš prolaz do Final 8. No, znam da će biti teško igrati protiv Zadra jednako kao i u ovoj utakmici.

DRAŽEN ŽURA / EPEHA

Zadar - Pamesa 74:69

(28:24, 18:16, 18:15, 10:14)

Zadar - Dvorana u Jazinama. Gledatelja 4000. Suci: Zavlanos (Grčka), Pilipauskas (Litva) i Paternico (Italija)

Zadar: Stallworth (19), Stipčević, Barać (8), Johnson (3), Prostran, Gečevski (14), Marčinković, Lalić (5), Macura (12), Štimac (4), Brewer (9)

Pamesa: Oliver (9), Douglas (10), Avramov, Claver (4), Williams (19), Miralles, House (9), Garces (2), Milojević (12), Urtasun, Timinskas, Barać (4)

Baldekin časti gledatelje

Šibenik je, tu više nema dvojbe, dio košarkaške karavane koja će odlučivati o prvaku Hrvatske i kvartetu za Regionalnu ligu. U nastavak sezone ide se bez pojačanja, novac će se uložiti u ugovore s aktualnim sastavom. Šibenčani će visok plasman u Prvoj hrvatskoj ligi proslaviti u petak, kad je besplatni ulaz svim gledateljima na utakmicu Šibenik - Osijek.