Sport Košarka

Gostujuće pobjede Bullsa i Rocketsa nakon velikih minusa

Na programu NBA lige bile su svega tri utakmice. Chicago je na gostovanju pobijedio Cleveland 101:98, Houston je slavio u Portlandu 95:86, dok je jedinu domaću pobjedu ostvario Sacramento protiv Los Angeles Clippers 110:98.

Bullsi su na parketu Quicken Loans Arene u Clevelandu gubili i sa 17 koševa razlike, no uspjeli su preokrenuti rezultat i upisati pobjedu 30. pobjedu sezone, uz 45 poraza.

Međutim, pobjeda im malo znači jer su 'miljama' udaljeni od plasmana u doigravanje. Atlanta na osmoj poziciji ima pet pobjeda više. Chicago je preokrenuo rezultat kada je zaustavio najboljeg igrača domaće momčadi LeBrona Jamesa. U prve tri četvrtine James je postigao 32 koša, a u posljednjoj samo jedan.

Clevelanda je uništio njihov donedavni igrač Larry Hughes. U drugom poluvremenu je ubacio 19 od ukupno 25 koševa, dok je Ben Gordon dodao
24 koša. Drugi strijelac Clevelanda je bio Zydrunas Ilgauskas sa 22 koša i 7 skokova.

Gostujuću pobjedu upisao je i Houston protiv Portlanda 95:86 čime su se izjednačili sa Phoenixom na petoj poziciji Zapadne konferencije.
Domaćin je nastupio bez Brandona Roya i Marka Webstera što je Hostonu olakšalo put do trijumfa. Najzaslužniji igrač za pobjedu Rocketsa bio
je Tracy McGrady sa 35 koševa, šest skokova i pet asistencija. Aaron Brooks je dodao 12, a Dikembe Mutombo 11 koševa.

Domaćine su predvodili LaMarcus Aldridge sa 23 koša, te Jarrett Jack sa 19 koševa. Portland je ovim porazom ostao na desetoj poziciji bez izgleda za plasman u play-off.
Sacramento je bez većih problema porazio Clipperse 110:98. Kingse su predvodili Kevin Martin (26) i Francisco Garcia 817), dok su u gostujućim redovima najbolji bili Corey Maggette (28) i Nick Fazekas (18).