Sport Košarka

bez majstorice

Montepaschi jedini u dvije pobjede izborio "Final Four"

Košarkaši Montepaschija iz Siene jedini su uspjeli u dvije utakmice izboriti plasman na "Final Four" Eurolige koji će se od 2. do 4. svibnja održati u Madridu.

Nakon 73-66 pobjede u prvoj utakmici u Sieni u utorak, Montepaschi je u drugom dvoboju u Istanbulu svladao Fenerbahce Ulker sa 86-65.

U polufinalu Montepaschi će igrati protiv boljega iz dvoboja Maccabija iz Tel Aviva i Barcelone. Drugi dvoboj tih momčadi igran u Barceloni pripao je domaćima sa 83-74. Mario Kasun je za pobjednike igrao 22 minute, te ubacio 8 koševa (šut za dva 2-5, slobodna bacanja 4-4) uz 6 skokova, dok je Nikola Vujčić za Maccabi igrao 22 minute i postigao 9 koševa (šut za dva 3-6, trica 1-3) uz 3 skoka i 4 asistencije. Treća utakmica igrat će se 10. travnja u Tel Avivu.

Treće utakmice odlučit će i ukupne pobjednike u sudarima Tau Ceramice i Partizana, te moskovskog CSKA i Olympiakosa. Partizan je u drugoj utakmici u Beogradu uvjerljivo sa 76-55 nadvisio Tau Ceramicu, a naš Zoran Planinić je u redovima gostiju odigrao skromnu partiju, za 19 minuta ubacio je 5 koševa (šut za dva 1-6, trica 1-2) uz 4 skoka i 3 asistencije. CSKA je kao gost u Pireju svladao Olympiakos sa 83-73, te tako ispravio poraz na svom parketu u prvom dvoboju. Treće utakmice igrat će se također 10. travnja u Vitoriji, odnosno Moskvi, a pobjednici će se sastati u polufinalu na "Final Fouru".