Španjolski Superkup: TAU Ceramica obranila naslov

28. rujna 2008. - 01:01
Košarkaši TAU Ceramice obranili su naslov pobjednika košarkaškog Superkupa u Španjolskoj. U finalnoj utakmici su pobijedili CAI Zaragozu 86-85...

Pobjedu je momčadi iz Vitorije donio Igor Rakočević koji je pogodio jedno od dva slobodna bacanja za vodstvo i konačnu pobjedu 86-85. Sve je mogao u posljednjim sekundama okrenuti Quinteros, ali je njegova trica bila neprecizna.

Zaragoza je većim dijelom utakmice imala prednost, pa je tako i u zadnju minutu ušla s prednošću 83-82. No, Teletović je tada pogodio tricu za TAU, a na 85-85 je izjednačio Lewis. Koš odluke je na kraju postigao srpski košarkaš Rakočević.

Hrvatski reprezentativac Stanko Barać je za 22 minute postigao 6 poena uz šut za dva poena 2-3, dok je slobodna bacanja gađao 2-2. Uz sve to je pridodao 4 skoka. ...
23. travanj 2024 23:38