Sport Košarka

Predsezonu će i ove godine odigrati na starom kontinentu

Giriček zabio 11 koševa, NBA i ove godine u Europi

Boston Celticsi su prekinuli niz od dva poraza pobjedom 117-97 nad Phoenix Sunsima u srijedu, a predvodio ih je Kevin Garnett s 30 postignutih pogodaka. Gordan Giriček igrao je za Phoenix 27 minuta, zabio 11 koševa, uz tri asistencije i isto toliko skokova.

Zahvaljujući ovoj pobjedi Celticsi, koji su poboljšali svoj rekord od 56 pobjeda i 15 poraza, osigurali su si vodeću poziciju u Istočnoj konferenciji, ispred Detroit Pistonsa, koji su u srijedu izgubili, 11 utakmica prije doigravanja. Paul Pierce, koji je zabio 27 koševa, sa svojih je 12 pogodaka u zadnjoj četvrtini pomogao Celticsima da ostvare pobjedu.

Ray Allen i Rajon Rondo su obojica imali 14 pogodaka, a Kendrick Perkins je dodao 13 i 10 skokova. Amare Stoudemire je predvodio Sunse sa 32 pogotka, Shaquille O'Neal je dodao 16 pogodaka i sedam skokova.

NBA će i ove godine organizirati predsezonske utakmice u Europi, najavio je u četvrtak, komesar američke profesionalne košarkaške lige David Stern.
- Naša treća uzastopna godina NBA Europe Live je još jedan korak u naporima da uzbuđenje iz NBA prenesemo našim strastvenim i odanim navijačima u Europi.

Četverostruki All-Star Dwyane Wade i njegovi Miami Heat igrat će protiv New Jersey Netsa u Palais Omnisport u Parizu 9. listopada, a zatim, tri dana kasnije, i u londonskoj O2 Areni. Washington Wizards će se susresti s New Orleans Hornetsima u Berlinu 14. listopada, a onda u Barceloni tri dana kasnije.

Prošle godine je sedam predesezonskih NBA utakmica bilo raspradano u šest europskih gradovima, među kojima su bili Rim i Istanbul.