Sport Košarka

regionalna košarkaška liga

Tornado utihnuo, Zadar pao u Jazinama

Zadar - Crvena zvezda 74:86

ZADAR - Dvorana Jazina. Gledatelja 3600. Utakmica 26. kola NLB lige: Zadar - Crvena zvezda 74:86 (18:18, 23:24, 22:21, 11:23). Suci: Pukl, Jeršan i Lovšić (svi iz Slovenije).

ZADAR: Stallworth (4), Stipčević, Barać (11), Johnson (10), Prostran, Gečevski (19), Lalić (4), Macura (5), Štimac (10), Brewer (11).
CRVENA ZVEZDA: Subotić (8), Marković (7), Kikanović (19), Cook (10), Kovač (4), Raičević (5), Dragičević (25), Lekić, Cvetković, Šljivančanin, Bakić (8).

Domaći su u susret ušli mlitavo, poput dizelaša koji ima problema sa paljenjem, nedostajalo je žara što su gosti iskoristili i od početka kontrolirali vodstvo.

Usamljen - Todor Gečevski / Vladimir Ivanov / CROPIX
Unatoč takvoj igri probudili su se Zadrani i držali priključak nadajući se da će nekim breakom uspjeti preokrenuti vodu na svoj mlin.

No na žalost domaćih igrača i navijača to se dogodilo na suprotnoj strani početkom posljednje četvrtine kada su domaći ostali bez postignutog koša pune tri minute što su gosti iskoristili i odlijepili se na prednost koju su do kraja sačuvali.

Najveći problem domaćinima predstavljala je centarska linija Dragičević - Kikanović koji su dominirali pod obručima i postigli gotovo sve koševe (Dragičević i dvije trice) u toj posljednjoj odlučujućoj četvrtini, a Gečevskom se nitko nije pridodao u hrvanju pod obručima.

Susret je obilježio i svojevrsni tihi bojkot Tornada ( navodno zbog puta u Valenciju na uzvrat sa Pamesom), a bez one prave podrške sa tribina teško je dobiti ovako važan susret.

ALEKSANDAR PETROVIĆ trener Zadar:  Nismo imali pravi ritam, pokidane su nam bile sve niti igre i nismo napravili ništa konkretno. Previše je bilo samostalnih akcija koje nisu donijele pravi rezultat. preostaje nam da se u naredna tri dana pripremimo za nove izazove u četvrtfinalu NLB lige.

dražen žura /epeha

Poruka Tornada upravi zadsrskog kluba / Vladimir Ivanov / CROPIX

Debakl 'vukova'

Cibona je deklasirana u dvoboju posljednjeg kola u Beogradu od lidera lige Partizana sa uvjerljivih 84:63.  Kod Zagrepčana su najučinkovitiji bili Warren (17) i Krasić (13), dok je Beograđane predvodio Tripković (22).

Zadranima Hemofarm, Cibona Naslov okvira

Parovi četvrtinala NLB lige: Partizan - Cibona, Zadar - FMP, Hemofarm - Budućnost, Crvena Zvezda - Olimpija.