Košarkaaba liga

Cibona slavila u dramatičnoj završnici u Čačku: Smajlagić za pobjedu pogodio u zadnjoj sekundi

7. veljače 2023. - 20:58

Košarkaši Cibone svladali su Borac u Čačku 84-83 (21-27, 17-16, 23-15, 23-25) u posljednjem susretu 18. kola regionalne ABA lige.

Utakmicu je bolje otvorila domaća momčad koja je početkom druge četvrtine imala i dvoznamenkastu prednost. No, u drugoj dionici Cibona je stabilizirala igru te je spustila zaostatak na 38-43 prije odmora.

Sredinom treće četvrtine Cibona je napokon povela (50-49) i taj dio igre dobila s 23-15. U velikoj neizvjesnosti prošla je cijela posljednja četvrtina, ali je tada Cibona kontrolirala rezultat i bila u stalnom vodstvu. Kapusta je u posljednjoj minuti pogodio pet od šest slobodnih bacanja, ali je 14 sekundi prije kraja promašio jedno koje je Ciboni ostavilo dva poena prednosti (82-80).

No, za Borac je potom Glišić, iz okreta, pogodio tricu za vodst...

20. travanj 2024 11:30