Košarkadalmatinski derbi

'Žuti' ostali bez goriva u zadnjoj četvrtini: fantastični Ivanov slomio domaćina i Zadranima donio veliku i važnu pobjedu

27. listopada 2019. - 21:06

U dvoboju grogiranih, ošamućenih „boksača“ Splita i Zadra pobjedu je s Gripa odnio – gost. Dovoljno je pogledati rezultat posljednje četvrtine i sve će vam biti jasno. Završnih deset minuta igre Zadar je dobio rezultatom 28:11 i tako došao do malo zraka.

U tom su periodu odgovornost preuzeli kapetan Ive Ivanov, razigravač Martin Junaković i šuter Dominic Gilbert. Zadar je preokrenuo zaostatak od četiri koša, dok Split nije mogao pogoditi ništa te je više od četiri minute bio bez pogotka u zadarskoj seriji 12:0 za odlazak na 75:62.

- Zahvaljujući požrtvovnosti, borbi i vezanim tricama Gilberta uhvatili smo priključak u zadnjoj četvrtini. Napadačke skokove realizirali smo bacanjima ili zicerima, dok je Split promašio poluotvorene šuteve. Jako nam je važna ova pobjeda jer smo ...

20. travanj 2024 12:48