Hajdukdramatična završnica

Proslavili rođendan pobjedom: Bijeli dominirali prvim poluvremenom pa na kraju morali spašavati tri boda, Mujakić spriječio gol i zaradio isključenje

Piše A. J.
8. veljače 2020. - 19:25
Vojko Bašić/Hanza Media

Hajduk je teškom mukom došao do nove pobjede. Bijeli su na Poljudu bili bolji od Lokomotive s minimalnih 1:0.

U prvom poluvremenu postojala je samo jedna momčad na terenu - Hajduk, a dominacija Tudorove ekipe okrunjena je u 28. minuti kada je Eduok iskoristio nenamjerni poklon gostujuće obrane i zabio za vodstvo.

Na početku drugog poluvremena, Tomić je iz igre izvadio Sammira i Budimira, a uveo Tucija i Cokaja te je Lokomotiva odmah izgledala bolje.

Gosti su imali veliku priliku prvo u 53., a onda i u 73. minuti, no nisu uspjeli pronaći put do mreže domaćeg vratara Posavca.

U 84. minuti Nihad Mujakić ruši gostujućeg igrača na rubu šesnaesterca i zasluženo dobiva crveni karton, ali i potencijalno sprječava pogodak. Tolić loše puca, a Lokomotiva ne uspijeva doći do izjednačenja unatoč pritisku u posljednjim minutama susreta.

Hajduk je ovom pobjedom zadržao drugo mjesto i došao do 41 boda, dok je Lokomotiva ostala na petom mjestu s 31 bodom.

HAJDUK - LOKOMOTIVA 1:0

Split, 8. veljače 2020. godine

Sudac: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina)

Pomoćnici: Bojan Zobenica (Velika Gorica) i Vedran Đurak (Stupno)

VAR suci: Ivan Bebek (Rijeka) i Robi Kezele (Rijeka)

HAJDUK: Posavec - Ismajli, Radić, Mujakić - Juranović, Barry, Jurić, Jakoliš - Caktaš - Eduok, Jairo

Klupa: Ljubić, Nejašmić, Kreković, Blagaić, Vučur, Dolček, Čolina, Vušković, Tahiraj, Dellova, Teklić

LOKOMOTIVA: Grbić - Karačić, Mersinaj, Kolinger, Marković - Petrak, Sammir, Jakić - Kastrati, Budimir, Uzuni

Klupa: Hendija, Vojković, Rakić, Kovačić, Čeliković, Tuci, Cokaj, Tolić, Halilović

TIJEK SUSRETA

90+6` Utakmica je završila.

90+5` Bijeli su preživjeli gužvu u svom šesnaestercu. Grbić je napravio prekršaj na Posavcu i lopta će biti za Bijele.

90+3` Žuti karton za Krekovića. Slobodan udarac je za goste, a na skok stiže i vratar Grbić.

90+2` Lokomotiva je dala sve karte u napad, oslabljeni Hajduk se brani.

90` Igrat će se još pet minuta sudačke nadoknade.

88` Tolić je imao slobodan udarac iz sjajne pozicije, ali njegov šut završio je u živom zidu.

85` Jakić je dobio žuti karton zbog prigovora.

84` Crveni karton za Mujakića. Hajdukov stoper srušio je Lokomotivinog igrača kao pretposljednji čovjek obrane i tako spriječio mogući pogodak.

79` Posljednja promjena i u redovima Bijelih, iz igre će Jakoliš, a u igru Tahiraj.

79` Jakoliš sada puca s desetak metara, ali Grbić je spreman na to.

74` Posljednja promjena kod Lokomotive. Iz igre je izašao Oliver Petrak, a u igru ušao Marko Tolić.

74` Izmjena u redovima Bijelih. Iz igre će Eduok, a u igru Blagaić.

73` Velika šansa za goste. Ponovno je probio Kastrati po desnoj strani i ubacio loptu u sredinu, a Posavec ju hvata nakon dosta odbijanaca.

72` Kastrati probija po desnoj strani i upućuje ubačaj, ali posavec pravovremeno izlazi s gola i hvata loptu.

69` Prvi žuti karton za Bijele, a dobio ga je Marin Jakoliš zbog prekršaja.

68` Tempo utakmice malo je pao, nismo vidjeli značajniju priliku od one gostujuće iz 53. minute.

63` Tuci je u skoku udario Radića laktom u glavu i Pajač mu je pokazao žuti karton. Hajdukov stoper morat će napustiti igru dok mu se ozljeda ne sanira.

59` Posljednjih nekoliko minuta igra se uglavnom u središnjoj trećini terena.

55` Gosti ponovno prijete. Uzuni je uputio udarac s ruba šesnaesterca, ali Radić ga blokira i šalje loptu u korner.

53` Velika prilika za Lokomotivu. Gosti su sjajno probili visoki presing i iznijeli loptu u protivničku polovicu. Posavec je istrčao s gola i loše ispucao loptu, ali ostao je priseban i u nastavku akcije sjajno reagirao, spriječivši izjednačenje.

50` Bijeli su natjerali goste na pogrešku, ali Kreković i Eduok nisu uspjeli to iskoristiti.

48` Goran Tomić odlučio je iz igre izvaditi Sammira jer Brazilac ne pridonosi puno kada njegova momčad nema posjed, vidjet ćemo hoće li gostujućem strategu taj potez donijeti koristi.

46` Počelo je drugo poluvrijeme.

46` I Lokomotiva mijenja. Iz igre su izašli Budimir i Sammir, a u igru ušli Tuci i Cokaj.

46` Izmjena u redovima Hajduka odmah na startu drugog dijela. Iz igre je izašao Jairo, a u igru ušao Leon Kreković.

Hajduk je na poluvrijeme otišao s minimalnim vodstvom 1:0.

Jedini pogodak na utakmici djelo je Eduoka, koji je u 28. minuti pobjegao protivničkoj obrani i pospremio loptu iza Grbićevih leđa. Iako se u toj situaciji lopta nesretno odbila od noge Lokomotivinog igrača, Bijeli su dominirali cijelim prvim dijelom i bili bolja momčad, stoga je vodstvo definitivno zasluženo.

Gosti nisu uspijevali iskontrolirati posjed, a Bijeli im nisu ostavljali prostora da razviju kontru, po kojoj su poznati.

45+1` Prvo poluvrijeme je završilo.

45` Igrat će se još minuta sudačke nadoknade u prvom poluvremenu.

42` Odmah na drugoj strani velika prilika za Hajduk. Jairo pronalazi Eduoka koji je sam na osam metara od gola, ali Nigerijac pogađa Grbića u nogu i ostaje 1:0.

42` Barry griješi u dodavanju u opasnoj zoni, ali sve se završava dobro za Bijele.

38` Prvi žuti karton na utakmici, a dobio ga je Denis Kolinger zbog prekršaja na Eduoku. Lokomotivin stoper propusti će sljedeću utakmicu.

34` Lokomotiva je sada imala dobru situaciju, ali Kastrati je uputio loše dodavanje. Pomoćni sudac je naknadno signalizirao zaleđe, ali usporena snimka sugerira da možda nije bio u pravu.

32` Gosti ne mogu zadržati loptu i dojam je da će se morati oslanjati isključivo na kontre.

28` GOOOOL! Hajduk je poveo 1:0, a strijelac je Samuel Eduok. Lopta se odbila iza leđa Lokomotivinih braniča, a Nigerijac ju je smireno pospremio u Grbićev donji desni kut i postigao svoj sedmi ovosezonski pogodak

25` Hajduk djeluje sve bolje s loptom u nogama, Lokomotiva mu za sada ne može parirati.

21` Bijeli su sada uspostavili kontrolu i igra se gotovo isključivo na gostujućoj polovici.

18` Sjajan prodor Jaira, koji se otarasio trojice protivničkih igrača i dao loptu Eduoku na lijevoj strani, ali Nigerijac pogađa samo protivničkog braniča.

16` Jakoliš je dosta aktivan na početku susreta i većina akcija ide preko njegove strane.

13` Lokomotiva ne dopušta Hajduku da iznese loptu iz obrane, Bijeli za sada nemaju rješenja igrom po tlu iz zadnje linije.

9` Prilika za Bijele. Jurić je osvojio loptu i dao je Jakolišu, koji pronalazi Eudoka, ali Nigerijac ne uspijeva uputiti dobar udarac i Grbić je kroti bez problema.

8` Gosti se na početku brane u srednjem bloku i pokušavaju što brže doći u Hajdukovu trećinu nakon osvojene lopte.

4` Bijeli su krenuli odlučno. Mirisalo je na opasnost u Lokomotivinom šesnaestercu, ali gostujuća obrana riješila je situaciju.

1` Utakmica je počela.

0` Prije početka utakmice, održana je minuta šutnje u čast preminulog Ive Valentina Tomaša.

21. rujan 2020 11:16