Hajdukdruga hnl

Uvjerljiva pobjeda Hajduka protiv Međimurja, sve je bilo riješeno već nakon pola sata igre

29. studenog 2020. - 15:36
Tom Dubravec/Cropix

Bez većih poteškoća druga momčad „bijelih” stigla je do uvjerljive pobjede. Hajduk je poveo nakon lijepe kombinacije. Teklić je s desne strane loptu ubacio pred vrata, Škaričić je na drugoj stativi glavom loptu vratio na prvu gdje je loptu u gol pospremio Ševelj.

Nakon pola sata igre pitanje pobjednika bilo je riješeno. Izbacili su „bijeli” opet efektno obranu gostiju, Kreković i Teklić su kombinirali iza obrane Međimurja. Prvi šut je uspio odbiti vratar Jesenović. Međutim, lopta se odbila prema gol liniji, a prema njoj je išao Kreković kojeg je u matnoj situaciji ispred praznog gola prekršajem s leđa zaustavio Jesenović.

Vratar gostiju je isključen, na gol je stao 16-godišnji Kirić, a s bijele točke vodstvo domaćih povisio je Teklić. Treći pogodak zabio je Radić, efektno nakon kornera, a četvrti Šošić nakon što je laganu loptu iz ruku ispustio mladi Kirić. Mogao je Hajduk i uvjerljivije slaviti, ali u 61. minuti Tolaja je u matnoj situaciji zaustavio Kirić, dok je u sličnoj Čubelić u 88. promašio.

Hajduk II – Međimurje 4:0 (2:0)

Split – Stadion na Poljudu. Bez gledatelja. Utakmica 15. kola Druge HNL: Hajduk II – Međimurje 4:0 (2:0). Sudac: Ivan Antunović (Velika Gorica) - 7.

Strijelci: 1:0 Ševelj (13.), 2:0 Teklić (33.-11m), 3:0 Radić (54.), 4:0 Šošić (84.).

Žuti kartoni: Grubišić i Čuić (Hajduk II).

Crveni karton: Matija Jesenović (Međimurje) u 30. minuti, prekršaj u izglednoj situaciji za postizanje pogotka.

Igrač utakmice: Tonio Teklić (Hajduk II).

Hajduk II (4-3-1-2): Sentić (6) - Unušić (6), Radić (7), Škaričić (6,5), Ševelj (7) (od 77. Bekavac -) - Grubišić (6,5), Čalušić (6) (od 46. Kosić 6), Čuić (6,5) (od 66. Čubelić -) - Teklić (7) (od 79. Filipović -) - Tolaj (6,5) (od 65. Šošić 6,5), Kreković (6,5).

Međimurje: Jesenović (5) (od 33. Kirić 5) - Čovo (5) (od 71. Palić -), Zanjko (5), Hranilović (5), Gogić (5) - Radošević (5) (od 58. Hajdinjak 5), Đurak (5) - Marcijuš (5) (od 71. Svetić -), Havelka (5), Brcković (5) (od 58. Jakupak -) - Mijić (5).

22. siječanj 2021 04:11