Hajdukzaostali susret

Solin do boda stigao u posljednjim trenucima derbija začelja: Bijeli kažnjeni jer su na petercu ‘zaboravili‘ na Puljića

14. listopada 2020. - 17:20
Vojko Bašić/Cropix

U posljednjoj sekundi derbija začelja s Hajdukom II Solin je došao do vrijednog boda, njegovog tek šestog u sezoni. Igrala se peta minuta sudačke nadoknade kada je Zeljković iz kornera odigrao kratko za Iličića, inače igrača na posudbi iz Hajduka, a ovaj je ubacio u srce peterca gdje je Šime Puljić ostao nečuvan i glavom pogodio za 1:1.

Odmah nakon toga sudac Pečarić svirao je kraj. Novi trener Solina Ivan Matić može barem malo odahnuti iako je njegova momčad izjednačena na začelju tablice s Rudešom i Junakom. Hajduk II ima tek dva boda manje, ali i dvije utakmice manje koje tek treba odigrati (Rudeš, Cibalia).

Splićani su na najbližem gostovanju uz Jadro vodili od 39. minute golom Ivana Šarića nakon asistencije Brnića, no u drugom dijelu bolje je šanse imao Solin pa možemo reći kako je njegovo kasno izjednačenje zasluženo.

Bila je ovo zaostala utakmica 6. kola 2. HNL, a za vikend jedni i drugi igraju redovno 10. kolo. Hajduk II gost je Orijenta u Rijeci, a Solin putuje u Vinkovce na noge Cibaliji.