Hajduk30. kolo hnl-a

Hajduk s igračem manje izvukao bod u Koprivnici: Todorovićeva naivna pogreška na kraju nije skupo stajala Bijele

Piše R.R.
20. travnja 2021. - 20:23

Još jedna podjela bodova između Slaven Belupa i Hajduka, ovog puta je Ivan Krstanović zabio samo jedan pogodak, a Hajduk je ponovno odigrao dobar dio susreta s igračem manje. Hajduk je poveo u 9. minuti golom Kristiana Dimitrova, a izjednačio je Ivan Krstanović u 66. minuti. Hajduk je od 60. minute igrao bez isključenog Darka Todorovića.

Prije dva tjedna Hajduk i Slaven Belupo su igrali na Poljudu, a domaćin se spasio poraza Umutovim golom za 2-2 u petoj minuti nadoknade. I ovoga puta je Hajduk bio na rubu poraza, ali je s igračem manje osvojio bod.

Hajduk je poveo već u devetoj minuti, a pogodak je nakon kornera glavom zabio Kristian Dimitrov.

Slaven je bio korak do izjednačenja u 24. minuti, međutim Kalinić je obranio Knollov udarac. U posljednjim trenucima prvog dijela domaćin je imao još jednu sjajnu priliku, ponovo je pucao Knoll, ali je s crte izbio Todorović.

Prvu priliku u nastavku imali su gosti u 54. minuti. Teklić je proigrao Umuta koji je pucao, ali pored gola. Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 60. minuti kada je Todorović zaradio crveni karton i Hajduk je pola sata prije kraja susreta ostao s igračem manje.

Samo šest minuta kasnije Slaven je izjednačio, a pogodak je postigao Krstanović. Bio je to njegov već 17. gol protiv Hajduka u karijeri.

Posljednju priliku na utakmici imao je domaćin u petoj minuti sudačke nadoknade, no Glavčić nije uspio zabiti iz slobodnog udarca.

Tijek susreta pratite ovdje.

Tijek susreta

90 + 7 - ubacio je Glavčić, Jairo odbio i Batinić je odsvirao kraj susreta

90 + 7 - odličan udarac Glavčića i još jedna vrhunska obrana Kalinića, zadnja je prilika korner za domaćina

90 + 5 - Mujakić je dobio žuti karton

90 + 4 - sudar Glavčića i Mujakića, Batinić je ocijenio prekršajem stopera Hajduka na dvadesetak metara od Kalinićevog gola

90 + 2 - ubačaj Glavčića bio je malo previsok za Krstanovića, Kalinić je daleko odbio

90 + 1 - pokušao je Lulić iznenaditi Kaliniča, ali je golman Hajduka bio na mjestu i uz to Krstanović je napravio faul u napadu

90 - igrat će se još pet minuta sudačkog dodatka

89 - umjesto Dimitrova u igru je ušao Jakoliš

88 - novi problemi za Hajduk, nakon jednog sprinta Dimitrov se uhvatio za mišić i ostao ležati na travnjaku

87 - Hajduk je dobro "sakrio" loptu i ne dozvoljava domaćinu neki jači pritisak, požutio je Mlinar nakon faula nad Livajom

83 - izmjena kod domaćina, umjesto Prce u igri je van Bruggen

80 - stigli su i Bijeli malo naprijed, pomakli su obranu, iznijeli loptu dalje od svog kaznenog prostora

77 - traje pritisak domaćina, Bijeli doslovno preživljavaju nakon svih silnih ubaačaja u kazneni prostor, ali nema izrazitih opasnosti po Kalinića

74 . dvostruka izmjena kod Hajduka, Atanasov i Kačaniklić su ušli u igru umjesto Teklića i Umuta

73 - Mujakić je sada spasio, dobra akcija domaćina, Lulić je prošao po boku, ali je stoper Bijeih izbio u korner

72 - teških je dvadesetak minuta pred Bijelima, trebaju sačuvati barem ovaj bod s igračem manje, a domaći pritišću

1:1 Krstanović

67 - zgoditak je priznat, zakasnio je Jairo, nije zatvorio Godu koji je pobjegao, ubacio do Knolla koji je u dvoboju s Kalinićem iščeprkao loptu, stigla je Krstanovića koji je na kraju provukao kroz šumu nogu u mrežu

66 - opet Krstanović, pa je li moguće da će ponovno biti strijalc protiv Hajduka, pregledava Batinić ponovno VAR

64 – umjesto Skorupa u igri je Ševelj

62 – Glavčić je odličnu pucao iz slobodnog udarca, ali je Kalinić vrhunski obranio

61 – umjesto Boseca ušao je Julardžija

59 – crveni karton za Todorovića, Knoll je dobro izbjegao zaleđe,  krenuo prema golu, branič Hajduka je zakasnio u start i prilično naivno je zaradio isključenje

55- Batinić nije dosudio faul nad Glavčićem, Livaja je uzeo loptu i dobro pucao, ali je Filipović uspio obraniti, poslati loptu preko grede

54 – odlična akcija Hajduka, Teklić je poslao loptu u dubinu za Umuta koji je malo pobjegao obrani , ali je pucao pored gola

53 – sada je Goda dobio žuti karton nakon što je pogodio laktom Teklića

52 – Glavčić je dobro ubacio, ali je obrana Hajduka očistila

49 – požutio je Livaja nakon što je laktom pogodio Božića, treći mu je to žuti karton, neće igrati u nedjelju protiv Dinama

47 – Skorup je nastradao u dvoboju s Mlinarom, ali nakon ukazane pomoći se vratio u igru

46 – promjena kod domaćina, umjesto Bačelić grgića u igri je Mlinar

46 - počelo je drugo poluvrijeme

45 + 2 – kraj prvog poluvremena

45 + 1-  Velika prilika domaćina, dobro su kombinirali, na kraju je Knoll odlično ubacio na drugu stativu do usamljenog Gode koji je odlično pucao glavom, svladao Kalinića, ali je na gol crti todorović uspio odbiti loptu

45 – igrat će se dvije minute sudačkog dodatka

42 - ponudio je Teklić svojom pogreškom domaćinu priliku za kontru, stigli su s dosta igrača naprijed, ali su se i spetljali, a na kraju je Knollov pokušaj bio neprecizan

40 - par nabacivaja u kazneni prostor domaćina, ali je sve Kalinić riješio

38 - donio je dobro loptu Jairo do kaznenog prostora domaćina, ali je pokušaj Teklića završio u bloku

35 - pokušao je i Jurić, ali pored gola

34 - evo i Hajduka naprijed, Umut je sačuvao loptu, koja je stigla do Teklića na vrh kaznenog prostora, ali je njegov udarac bio neprecizan

32 - pokušaj domaćina nakon slobodnog udarca, ali je i ovaj put visoko nabačenu loptu ulovio Kalinić

31 - proklizao je Jairo i otvorio priliku Godi za ubačaj, ali je Kalinić bio brži od Knolla

30 - odlična kontra Hajduka, došli su naprijed s pet igrača, sve iz prve, ali je na kraju ubačaj Čoline bio jako loš i lako je to riješila obrana Slavena

29 - ubačaj u peterac Hajduka, ali je dobro izbačena lopta, drugi je pokušaj riješio Kalinić

27 - velike probleme Hajduku radi Lulić, aktivan je, stalono traži neki prostor, ovaj put je izborio korner

24 - Lulić je prevario Skorupa na desnoj strani, odlično ubacio u peterac, gdje se našao Knoll, ali je njegov pokušaj Kalinić uspio zaustaviti, bilo je jako opasno po Bijele

21 - zagužvalo se malo u petercu pokušali su domaćini pronaći prostor za šut, ali od svega su dobili novi korner

20 - pokušao je Lulić iz daljine, ali je njegov udarac blokiran

18 - nakon gola su se Bijeli malo povukli prepustili sredinu terena domaćinu i vrebaju šansu za kontru

14 - zaprijetio je Knoll, dobro je prevario na boku Todorovića, ušao u kazneni prostor, ali je Dimitrov dobro postavio i onemogućio je napadača Slavena

11 – dugo se provjeravala situacija, je li Umut ometao vratara Filipovića svojim kretanjem, ali nakon VAR provjere Batinić je pokazao na centar

0:1 Dimitrov

9 – Teklić je izveo korner, nakratko je odbila obrana Slavena, Skorup je odlično vratio natrag gdje je Dimitrov samo trznuo glavom i zabio prekrasan pogodak

7 – dobra akcija Bijelih, Jairo je sačuvao loptu za todorovića koji je odlično ubacio u kazneni prostor, no Umut je pucao preko gola