Hajduknova pobjeda

Hajduk na krilima sjajnog Livaje slavio na teškom gostovanju u sjajnoj utakmici s pregršt golova

Piše A. J.
1. travnja 2023. - 20:59

Hajduk je pobijedio Šibenik na Šubićevcu u susretu 27. kola SuperSport HNL rezultatom 3:2.

Bijeli su od početka dominirali i tu dominaciju su naplatili u posljednjoj minuti prvog poluvremena, kada je Marko Livaja iskoristio sjajno dodavanje Yassinea Benrahoua i pogodio za 1:0.

Hajduk je povećao vodstvo već u 53. minuti, kada je Livaja sjajnim ubačajem pronašao Jana Mlakara, a Slovenac iz blizine poentirao za 2:0. Šest minuta kasnije Pukštas zabija za 3:0, također na asistenciju Livaje.

Domaćini su u 64. minuti smanjili zaostatak zahvaljujući golčini Ivana Dolčeka, a onda su se vratili u utakmicu u 90. minuti zahvaljujući pogotku Zorana Kvržića, također s ruba šesnaesterca. No, Bijeli su izdržali do kraja i odnijeli sva tri boda sa Šubićevca.