Hajduksjećanje na 2010.

Senijad Ibričić: Zbog Špace mi je najdraže što smo osvojili kup, a bio bih najsretniji da moj kum Džeko dođe na Poljud

Piše Frane Vulas
24. svibnja 2023. - 08:01

U dvije i pol sezone koje je Senijad Ibričić proveo na Poljudu (srpanj 2008. - siječanj 2011.), Hajduk je bio blizu osvajanja naslova prvaka, te sezone 2008/2009 bio je realno najbliže tituli još od posljednjeg naslova osvojenog 2005. godine naovamo. Igrao je i grupnu fazu Europske lige u jesen 2010. godine, a ‘Ibro‘ je s ‘bijelima‘ osvojio i kup. Te 2010. godine je, baš kao i ove sezone, protivnik ‘bijelima‘ u finalu bio Šibenik. U oba susreta slavio je Hajduk, 2:1 na Poljudu i 2:0 na Šubićevcu i u oba je strijelac bio Ibričić, u to vrijeme miljenik navijača ‘bijelih‘. Zabio je za pobjedu u prvom susretu u 88. minuti u utakmici u kojom mu je Goran Blažević obranio penal pri rezultatu 0:0, te za konačnih 2:0 u 90. minuti uzvrata s bijele točke.