Hajdukzaostalo kolo

Šok u Gradskom vrtu! Hajduk je izgubio važnu utakmicu u zadnjim minutama, titula je sve dalje

Piše Sport SD
31. svibnja 2023. - 12:50

Hajduk je danas gostovao u Gradskom vrtu kod Osijeka, a domaćini su slavili 2:1 u dramatičnoj završnici. Zaostala je ovo utakmica 21. kola HNL juniora, a Bijelima je trebala pobjeda kako bi zasjeli kao vodeći na tablici uoči posljednjeg dvoboja u prvenstvu u Zaprešiću.

Pobjeda u Osijeku, Hajduku je značila za prvo mjesto, ali nakon što su Bijeli rano poveli, nisu uspjeli zadržati vodstvo do kraja. Preokrenuli su susret domaći nogometaši u posljednjih par minuta utakmice. Do ranog vodstva, momčad trenera Budimira je stigla preko Brajkovića u sedmoj minuti utakmice, a onda se Osijek probudio u drugom poluvremenu. Zabili su Prekodravac i Lugarić u zadnjim minutama susreta za šok u Gradskom vrtu.

TIJEK UTAKMICE

94‘ Kraj utakmice

92‘ Kakav preokret u drugom poluvremenu. Osijek je došao u vodstvo, a zabio je Lugarić

90‘ Hajduk napada i traži tri boda, Žeravica je pucao pored stative. Igraju se još tri minute sudačke nadoknade

86‘ Osječani su se probudili u drugom poluvremenu. Loptu je na deset metara dobio Prekodravac i poentirao za izjednačenje.

82‘ Iz igre Brajković, a u igru Žeravica

81‘ Majstorska akcija Brajkovića. Prošao je po lijevoj strani i svladao svog čuvara, dao loptu za Kavelja koji je pucao daleko preko gola.

78‘ Požutio je Živković

77‘ Velika prilika za 2:0. Ubacio je Vrcić s desne strane, ali su stoperi Osijeka to izbili direktno na nogu Reića. Nogometaš Hajduka pucao je snažno, ali i neprecizno.

75‘ Imali su domaćini prekršaj na oko 30 metara od gola. Opet druga stativa, i opet loš šut za samo gol aut.

71‘ Izlazi Nazor, a u igri je Reić. Izmjene i kod Osijeka, na klupu su otišli Damjanović i Barić, a na terenu su Svraka i Jovičić

68‘ Domaćini su pomakli svoje redove prema naprijed, stoperi su na centru. Dojam je kako Osijek ima loptu većinu vremena u svojim nogama, ali bez prave prilike za sada

65‘ Vrcić trkom otvorio puno prostora na desnoj strani, ali kad je išao ubaciti, lopta mu je prešla preko noge i završila u gol autu.

59‘ Promjena u sastavu Osijeka. Iz igre izlazi Verhas, a ulazi Barišić

50‘ Požutio je Damjanović jer je potezao Vrcića za hlače na sredini terena

48‘ Nogometaši Hajduka imali su slobodni udarac na rubu šesnaesterca s desne strane. Capan je u peterac uputio nešto između ubačaja i udarca, ali spreman je na to bio vratar Osijeka.

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme. Iz igre je izašao Skoko, a ušao Bobanović

45‘ KRAJ PRVOG POLUVREMENA

41‘ Prilika za Osijek, pucao je Verhas, Buljan je siguran

39‘ Pucao je Brajković s ruba šesnaesterca, lopta je prohujala pored vratnice

37‘ Novi karton, požutio je Kavelj

36‘ Pucao je Damjanović, lopta je završila u Hajdukovom bloku, tražili su domaći igranje rukom, ali ništa od toga

28‘ Pucao je Capan, siguran je domaći vratar

25‘ Žuti karton za Ivančana

24‘ Žuti karton za Vrcića

22‘ Slobodan udarac za domaće, pucao je Ivančan, nema opasnosti za vratara Hajduka

21‘ Odlična lopta Brajkovića u šesnaesterac Osijeka, Nazor ne koristi priliku, lopta odlazi visoko preko grede

12‘ Žuti karton za Bjelivuka zbog neopreznog starta

7‘ Bijeli vode! Dobar prodor Vrcića po desnoj strani, obranio je vratar Osijeka njegov udarac, odbila se lopta do Brajkovića koji zabija za rano vodstvo Hajduka.