Hajdukčestitamo!

Juniori Hajduka prvaci Hrvatske! Bijeli pobijedili Dinamo u Zagrebu i osigurali naslov dva kola prije kraja

8. svibnja 2021. - 14:59

Juniori Hajduka osvojili su naslov prvaka Hrvatske.

„Bijeli” su i matematički potvrdili osvajanje titule 1:0 pobjedom u derbiju kod Dinama u Maksimiru. Za osiguravanje prvog mjesta momčadi trenera Marijana Budimira trebao je bod, ali su osvojili sva tri i tako se revanširali „modrima” za poraz na Poljudu u srijedu u polufinalu kupa (1:3). Jedini strijelac bio je Madžid Šošić glavom u 68. minuti. Dva kola prije kraja prvenstva „bijeli” imaju velikih, nedostižnih 12 bodova više od najbližeg pratitelja Dinama. Čudesan je učinak Budimirove momčadi, osvojili su zasad 67 od mogućih 72 boda, ostvarili su učinak od 22 pobjede uz po jedan remi i poraz.

Nakon posljednjeg sudačkog zvižduka bučno su uz pjesmu „Večeras je naša fešta...” usred Maksimira mladići u bijelom proslavili naslov u igri za kojeg su bili i prošle sezone, ali je u situaciji kada su imali dva boda i utakmicu više od Dinama prvenstvo u ožujku prekinuto zbog koronavirusa. Ova titula Hajduku bi trebala donijeti i plasman u juniorsku Ligu prvaka. Njeno ovosezonsko izdanje u kojem je odlukom donesenom za zelenim stolom trebao nastupiti Dinamo zbog pandemije se na kraju nije ni održalo.

Mogao je Hajduk u derbiju i do uvjerljivije pobjede, ali je u velikim prigodama Petrovića dvaput te Šošića zaustavljao vratar Čavlina, dok je šut Lazara završio je u bloku. U 43. minuti gol Šošića poništen je zbog zaleđa. Od 44. minute Hajduk je imao igrača više zbog isključenja Brauna koji je zaradio dva žuta kartona. Budimirova momčad je i bez dvaju najboljih pojedinaca koji su priključeni seniorima Biuka i Ljubičića te uz neke igrače koji su povučeni iz Hajduka II u završnici sezone mirno završila posao po pitanju osvajanja titule.

Hajduku je ovo ukupno sedmi naslov juniorskog prvaka, prvi nakon 2012. godine. Najuspješnija momčad u samostalnoj Hrvatskoj je Dinamo s deset osvojenih naslova, Varaždin (Varteks), Rijeka i Osijek bili su prvaci po tri puta, a Zagreb, Split i Lokomotiva jednom.

Hajduk je jučer nastupio u sastavu: Silić, T. Buljan (od 46. Lazar), Vladušić, Škaričić, Unušić, Krolo, Brkljača, Domančić, Dominić (od 72. Letaj), Petrović (od 65. Klarić), Šošić (od 87. Botica).

Kadeti Hajduka u polufinalu kupa danas će ugostiti Osijek na Poljudu. Utakmica se igra bez prisustva publike s početkom u 11 sati (uz livestream na Hajdukovom Youtube kanalu).