Hajdukbijeli slavili

Hajduk teškom mukom došao do minimalne pobjede u Puli zahvaljujući pogotku Stefana Simića

Piše A.J.
11. travnja 2021. - 18:53
Matija Djanješić/Cropix

Hajduk je u 28. kolu HT Prve lige pobijedio Istru 1961 s minimalnih 1:0.

U tvrdom susretu kojeg je obilježila agresivna igra domaćih nogometaša koji su zaradili čak sedam žutih kartona, od čega je dva dobio Slavko Blagojević, pogodak odluke postigao je Stefan Simić u 69. minuti.

Stoper Bijelih nakon kornera i gužve pred golom Istre uspio je iz velike blizine ugurati loptu preko crte i osigurati svojoj ekipi tri boda.

Naglasimo i jednu zanimljivost, a to je da Paolo Tramezzani nije iskoristio nijednu zamjenu.

Tijek susreta

90+5` Utakmica je završila. Hajduk je pobijedio 1:0 golom Stefana Simića u 69. minuti

90+3` Umut je zabio gol na asistenciju Livaje, ali on je poništen zbog zaleđa

90+1` Velika prilika za Livaju nakon slobodnog udarca Fossatija, ali Lučić odlično brani

90` Drugi žuti za Blagojevića nakon prekršaja na Livaji. Istra će do kraja igrati s igračem manje

87` Galilea izlazi, Šipoš ulazi

86` Žuti karton dobio je Gržan nakon prekršaja na Fossatiju, a drugu javnu opomenu dobio je član stručnog stožera domaćina

86` Livaja je dobro prošao nekoliko Istrinih braniča, ali nije uspio uputiti udarac

83` Zamjena kod domaćina. Iz igre uzlazi Bande, a u igru ulazi Špoljarić

80` Domaćini su sada dosta podigli tempo i sve više prijete Bijelima. Hara puca glavom nakon kornera, ali lopta završava u Kalinićevom naručju

78` Velika šansa za Haru. Levitt ga je sjajno uposlio, ali Japanac puca visoko preko gola

77` Kačaniklić je pokušao iskosa, ali njegov udarac otišao je daleko pored gola

69` GOOOOOOL! Nakon kornera stvorila se gužva pred Lučićem, a Simić je iz velike blizine uspio ugurati loptu u gol. U VAR sobi su dugo provjeravali pogodak, ali na snimci se jasno vidi da je cijela lopta prešla gol liniju

68` Blagojević je uputio udara s 20-ak metara, ali Kalinić ga kroti bez većih problema

63` Ostalo je još nešto manje od pola sata do kraja utakmice, Bijeli za sada djeluju opasno samo iz prekida

55` Vušković je sada bio u još boljoj prilici, ali Lučić sjajno refleksno brani i ostavlja svoju mrežu netaknutom

55` Jurić je sada dobro pucao glavom nakon udarca iz kuta, ali Lučić odbija loptu u novi korner

54` Izmjena u domaćim redovima. Iz igre će Halilović, a u igru će Levitt

53` Žuti karton za Bandea zbog prekršaja na Fossatiju. On je već peti igrač Istre s javnom opomenom

52` Dimitrov je povukao loptu u protivničku polovicu i pogriješio u vođenju. Umut je spriječio kontru i pritom zaradio žuti karton povukavši domaćeg igrača za dres

46` Drugo poluvrijeme je počelo

45+3` Prvo poluvrijeme je završilo. Matoc je nakon zvižduka za kraj poluvremena pokazao žuti karton Navarru zbog prigovora

45+2` Bilo je opasno pred Kalinićevim golom, ali Hara je poslao loptu glavom preko gola

45` Igrat će se još dvije minute sudačke nadoknade u prvom poluvremenu

44` Hajdukov visoki tempo s početka sada je dobrano opao, Bijeli će otići na odmor bez prave prilike

41` Matoc šalje Dimitrova izvan igre, jer mu je ogrebotina na licu ponovno prokrvarila i mora mu se promijeniti zavoj

38` Fossati je sada opalio s otprilike 25 metara, ali njegov udarac otišao je pored vratnice

32` Još jedan žestoki start domaćih, Halilović je zaradio žuti karton zbog prekršaja na Fossatiju. Sudac Matoc odmah je dodijelio žuti i nekome s klupe domaćih

28` Dosta čvrsto idu domaći igrači na hajdukovce, već smo vidjeli nekoliko nimalo ugodnih prekršaja

25` Žuti karton za Blagojevića zbog prekršaja na Dimitrovu

24` Bijeli su sada imali nelošu priliku, ali Umut se spetljao s loptom koju mu je proslijedio Kačaniklić

21` Bijeli su u prvih 20 minuta uglavnom kontrolirali posjed, ali nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti golu Lučića. Istra se za sada dobro brani

18` Kačaniklić je ubacio loptu iz slobodnog udarca, ali Dimitrov je nije uspio dobro zahvatiti glavom

15` Hajduk je sada odigrao lijepu akciju, ali Livaja se spetljao pred protivničkim šesnaestercem i izgubio loptu

11` Ponestalo je lopti na Aldo Drosini pa je Čolina morao pričekati malo na izvođenje auta. Sada je sve u redu i utakmica je nastavljena

6` Žuti karton dobio je Hara nakon što je u skoku laktom udario Kristiana Dimitrova

5` Bijeli su krenuli agresivno od početka i ne dopuštaju domaćinima da dođu do lopte

1` Utakmica je počela