Hajdukprijateljska

Bijeli slavili u prvoj pripremnoj utakmici na Poljudu, na kraju se pucalo s bijele točke, jedanaesterce kao trening

Piše PSD, Slaven Alfirević
16. siječnja 2022. - 16:30

Marko puta dva, Livaja za Brkljaču i slomili su „bijeli” žilav otpor gostiju iz Širokog Brijega koji su se dobro predstavili splitskoj publici, kao dostojan sparing-partner.

Tek je, dakle, ulazak Livaje od 60. minute poremetio ravnotežu koju su u prvom dijelu uspostavili pogocima Ivan Dolček za Hajduk i odmah zatim Tonći Mujan za Široki Brijeg.

Taman prije pogotka Brkljače Hajduk je servirao i svoju super-akciju iz Maksimira, specijalitet, duga lopta Eleza za Livaju koji je iz okreta, vrlo efektno tukao, ali zamalo preko grede.

I onda je upalila kombinacija po lijevoj strani u 72. minuti gdje se isturio, ubacio agilni Livaja, stvorio sebi prostor, te asistirao za mladog Brkljaču koji se na suprotnoj vratnici pojavio u poziciji iz koje se ne griješi – 2:1.

Tako je Hajduk prelomio u svoju korist ovaj u biti lagani prijateljski susret, bez pravog faula, gdje su oba trenera uvježbavala akcije.

U prvom dijelu poveo je Hajduk preko Dolčeka u izravnom prodoru na golmana, nakon presječene lopte i duga trka, da bi odmah potom na suprotnoj strani poravnao Mujan glavom, na drugoj vratnici, dodao mu je Ikić. Samo je David Čolina odigrao svih 90 minuta. Pljesak je ispratio Marka Brkljaču. Osim Emira Sahitija (i Eduoka, Kačaniklića...) nije nastupio ni Marin Ljubičić, nije još spreman.

Na kraju su pucali s bijele točke, jedanaesterce kao trening, po pet sa svake strane što je bila posebna atrakcija za gledatelje, uspješniji sa 4:2 bili su gosti iz Širokoga.

Hajduk – Široki Brijeg 2:1

Split. Gradski stadion u Poljudu. Gledatelja 2151. Prijateljska nogometna utakmica. Sudac Marino Majstrović (Split).

Žuti kartoni: Čolina (Hajduk), Jurica (Široki Brijeg)

Strijelci: 1:0 Dolček (26), 1:1 Mujan (27), 2:1 Brkljača (72)

Hajduk (4 – 2 – 3 - 1): Kalinić (od 60. Perić) – Čolina, Simić (od 60. Katić), Dimitrov (od 60. Elez), Melnjak (od 60. Lovrencsics) – Vuković (od 60. Grgić), Atanasov (od 46. Fossati) – Brkljača (od 77. Lazar), Krovinović (od 60. Pukštas), Dolček (od 60. Biuk) – Mlakar (od 60. Livaja).

Široki Brijeg (3 – 5 – 2): Miškić (od 83. Pehar) – Jurić, Musa, Prusina - Kolenda, Ćavar, Blagaić, Llanos, Rozić - Mujan, Ikić. Od 46. minute igrala su nova desetorica u polju, Medić, Čuljak, Valinčić, Lasić, Jurica, Martić, Paponja, Vukoja, Kolega, Lukić.

TIJEK UTAKMICE

90' Kraj utakmice

89' Nakon kornera pucao je Katić, brani Pehar

83' Pehar je ušao u igru umjesto Miškića

80' Livaja šalje loptu za Grgića, ali vratar Miškić je prije stigao

77' Posljednja promjena u Hajduku, u igru je ušao Lazar umjesto strijelca Brkljače

72' (2:1) Duga lopta Eleza za Livaju koji sjajno upošljava Brkljaču koji s 12 metara pogađa mrežu gostiju

64' Žuti karton za Juricu

61' Tek što je ušao u igru Livaja gađa vratnicu

60' U igru ulaze Katić, Biuk, Elez, Grgić, Pukštas, Lovrencsics, Livaja i Perić umjesto Simića, Dimitrova, Čoline, Brkljače, Krovinovića, Vukovića, Kalinića i Mlakara

55' Kolega je pokušao iznenaditi vratara Hajduka, ali Kalinić je siguran

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Umjesto Atanasova u igri je Fossati, a Široki Brijeg je u nastavak utakmice krenuo s kompletno novom momčadi, zamijenili su svih 11 igrača

45' Kraj prvog poluvremena

40' Velika prilika za goste, pucao je Blagaić, lopta odlazi preko grede

38' Blagaić je proigrao Mujana koji se našao u dobroj poziciji za gol, Simić blokira u posljednji trenutak

36' Nakon kornera prijeti Dimitrov, ali ne pogađa okvir gola

30' Žuti karton za Čolinu

27' (1:1) Odličan povratak gostiju u utakmicu, zabio je bivši hajdukovac Mujan glavom

26' (1:0) Dolček je krenuo s centra, oslobodio se jednog čuvara, pretrčao drugog i sjurio se prema golu i zabio za vodstvo Hajduka

20' Mlakar je dodao, Dolček pucao, brani Miškić

13' Dobra lopta Atanasova za Čolinu, ali brži je vratar Miškić

10' Sada je Čolina ubacio s lijeve strane, nema opasnosti po gol gostiju

5' Ubačaj Čoline, obrana gostiju izbija loptu u korner

0' Utakmica je počela

20. svibanj 2022 00:38