Hajdukderbi na poljudu

Veliki derbi završio bez pobjednika: Hajduk je bio dominantniji u prvom poluvremenu, gosti su uzvratili u drugom

Piše R.R.
21. listopada 2022. - 16:38

U najvećem hrvatskom nogometnom derbiju Hajduk i Dinamo su na Poljudu u prvom susretu 14. kola SuperSport HNL-a pred više od 30.000 gledatelja odigrali 1-1.

Bio je to susret u kojem je svakoj momčadi pripalo po poluvrijeme. Hajduk je poveo u 27. minuti golom Marka Livaje, a izjednačio je Bruno Petković iz jedanaesterca u 72. minuti.

Hrvatski prvak je u susret ušao s osam bodova prednosti u odnosu na Hajduk i može biti zadovoljniji ishodom jer je i dalje na +8.

Domaćin nije mogao računati na nedovoljno oporavljene Nikolu i Lovru Kalinića, a na vratima je priliku dobio 21-godišnji Karlo Sentić. Na zadnjem treningu se ozlijedio i Anthony Kalik, pa je u veznom redu priliku dobio Josip Vuković.

S druge strane Dinamov trener Ante Čačić nije imao previše problema s ozljedama...

22. travanj 2024 14:38