Dinamo slavio u velikom derbiju i pobjegao Hajduku na pet bodova prednosti

Piše PSD
12. rujna 2020. - 18:04
Paun Paunović/Cropix

U susretu 4. kola HT Prve HNL Hajduk je poražen od Dinama. Pogotke za gostujuću momčad postigli su Kastrati u 42. i Oršić u 50. minuti, a poraz Bijelih ublažio je Jurić u 88. minuti utakmice.

Split, Gradski stadion u Poljudu, bez gledatelja

Sudac: Ivan Bebek (Rijeka)

Pomoćnici: Goran Pataki (Đakovo) i Bojan Zobenica (Velika Gorica)

Četvrti: Marin Vidulin (Kanfanar)

VAR sudac: Tihomir Pejin (Osijek), AVAR: Tomislav Petrović (Valpovo)

HAJDUK: Posavec - Todorović, Vušković, Dimitrov, Čolina - Jurić, Nejašmić - Jradi, Caktaš, Gyurcso - Diamantakos

Klupa: Ljubić, Kreković, Jakoliš, Mujakić, Atanasov, Brnić, Dolček, Tahiraj, Pršir

DINAMO: Livaković - Stojanović, Gvardiol, Dilaver, Leovac - Jakić, Ademi - Kastrati, Majer, Oršić - Petković

Klupa: Zagorac, Moharrarmi, Marin, Gavranović, Gojak, Ivanušec, Menalo, Tolić, Theophile-Catherine

TIJEK SUSRETA

90+6` Kraj utakmice.

90+5` Mogao je Dinamo riješiti utakmicu, ali Jakoliš čisti udarac Kastratija s crte.

90+4` Napada Hajduk svim silama, ali ne uspijeva doći do izjednačenja.

90` Igrat će se šest minuta sudačke nadoknade.

88` GOOOL! Atanasov je ubacio iz kuta, a Jurić pogađa za 1:2 i vraća Bijelima nadu!

86` Dvostruka izmjena u reodvima Hajduka. Izašli su Gyurcso i Caktaš, na terenu su Caktaš i Atanasov.

85` Gavranović se našao u sjajnoj šansi, ali još jednom odlična obrana Posavca.

82` Posljednje promjene kod Dinama, teren su napustili Oršić i Dilaver, na terenu su Tolić i Teophile-Catherine. Igra se nastavila, a pokušaj Ivanušeca zaustavio je Posavec.

75` Fantastična prigoda za Hajduk, najbolja na utakmici, dobro je pucao Vušković, ali Livaković odlično zaustavlja njegov pokušaj.

72` Gvardiol glavom pored gola.

70` Nova promjena kod Dinama. Izašao je Jakić, na terenu je Gojak.

67` Izlaze Majer i Petković, na terenu su Ivanušec i Gavranović.

63` Umrtvila se igra, nema prigoda ni na jednoj strani.

55` Izašli su Nejašmić i Todorović, ušli Dolček i Jakoliš.

54` Pokušao je Jradi, ali Livaković je dobro postavljen. Potom je Majer dva puta dobro tukao, ali Posavec spašava Hajduk od katastrofe.

53` Tukao je sada Majer, ali lopta ide preko gola Posavca.

50` GOL! Kakav pogodak Oršića! Lakoćom se riješio Todorovića i prekrasno pogodio za 2:0 Dinama.

49` Velika prigoda za Dinamo, Petković je pronašao Kastratija, ali Posavec zaustavlja njegov pokušaj.

46` Počelo je drugo poluvrijeme.

45+4` Pucao je Oršić, Posavec skrenuo u korner. Nakon kornera je bilo opasno pred Posavčevim vratima, ali Jakić je loše pucao pa je Bebek potom odsvirao kraj prvog dijela.

45` Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

42` GOL! Brzu akciju Dinama počeo je Majer, dodao Oršiću koji u kaznenom prostoru nalazi Kastratija, a Kosovar dovodi goste u vodstvo iz prve ozbiljne prigode.

40` Prvi žuti karton na utakmici, zaslužio ga je Stojanović nakon starta na Caktašu.

35` Majer je ubacio iz kuta, a Ademi glavom puca pored gola.

31` Prodisao je malo Dinamo, ali i dalje su gosti jalovi.

27` Prvi pokušaj Dinama, Majer je tukao pored gola.

26` Gyurcso pogađa vanjsku stranu mreže iz slobodnog udarca.

24` Diamantakos je ubacio za Caktaša, ali njegov šut odlazi preko gola.

23` Bilo je opasno pred golom Dinama, ubacio je Gyurcso, Nejašmić dobro utrčao u prostor, ali njegov udarac na kraju odlazi u gol aut za goste.

21` Oršić je pucao, pogodio Jradija u ruku, ali je Bebek nakon pregleda odlučio da nije kazneni udarac za Dinamo

19` Provjera VAR-a, potencijalni kazneni udarac za Dinamo.

18` Gyurcso je izveo korner, Dimitrov pucao glavom s desetak metara, ali Livaković je imao lak posao.

11` Pucao je Diamantakos nakon prodora Nejašmića, ali brani Livaković

9` Pucao je najprije Gyurcso iz slobodnog udarca pa zatim i Jradi, ali od svega će biti samo korner.

5` Još traje početno ispitivanje snaga.

1` Počeo je susret na Poljudu, ajmo Hajduče!

23. rujan 2020 01:35