Hajdukprijateljski ogled

Hajduk remizirao s Croatijom iz Zmijavaca: Mrkonjić doveo goste u vodstvo, Diamantakos izjednačio s bijele točke

Piše PSD
16. siječnja 2021. - 15:54
Vladimir Dugandžić/Cropix

Nogometaši Hajduka i Croatije iz Zmijavaca remizirali su u prijateljskoj utakmici odigranoj na Poljudu.

Bijeli su u susret ušli domantno, ali gosti su bili ti koji su došli do vodstva u 16. minuti preko Mrkonjića. Napadač Croatije prvu ozbiljniju šansu svoje momčadi hladnokrvno je pretvorio u pogodak, a gosti su imali vodstvo do 54. minute.

Šuto je tada igrao rukom u svom šesnaestercu, a sudac Majstrović pokazao je na bijelu točku. Diamantakos je bio siguran i postavio konačnih 1:1.

Obje ekipe imale su nekoliko izglednih prilika, a valja spomenuti situaciju iz 24. minute kada Umut s četiri metra udaljenosti nije uspio ugurati loptu u praznu mrežu gostiju.

HAJDUK - CROATIA ZMIJAVCI 1:1 (Diamantakos 54` 11m / Mrkonjić 16`)

Sudac: Marino Majstrović
Pomoćnici: Hrvoje Radić i Toni Čelić

HAJDUK: Kalinić - Jakoliš, Radić, Simić, Mujakić - Atanasov, Jurić, Caktaš - Gyurcso, Umut, Brnić
Klupa: Ljubić, Posavec, Dimitrov, Diamantakos, Čuić, Jairo, Dolček, Čolina, Vušković, Todorović, Ljubičić, Jradi, Teklić

CROATIA: Tomić, Vrljičak, Šalinović, Dadić, A. Šuto, Joao Erick, Karoglan, Mat. Šuto, Todorić, Mrkonjić, Gudelj
Klupa: Jozak, Topić, Bešlić, Džaja, A. Ćapin, Begić, Šabić, A. Ćapin jr., Mar. Šuto, Mešanović, Soldić, Buble, Pierobon, F. Ćapin

Tijek susreta

90` Utakmica je završila. Konačan rezultat je 1:1

74` Džaja upućuje udarac glavom nakon jednog ubačaja, ali lopta je odsjela na gredi Kalinićevog gola. Ostaje 1:1

63` Jradi je sada triput u istoj akciji pokušao ugurati loptu u Croatijin gol, ali vratnica i Tomić su ga spriječili u tome

54` Gol za Hajduk! Dimantakos je izveo najstrožu kaznu i pretvorio je u izjednačujući pogodak

53` Kazneni udarac za Hajduk. Šuto je igrao rukom u svom šesnaestercu i Majstrović je pokazao na Bijelu točku

46` Počelo je drugo poluvrijeme

45` Prvo poluvrijeme je završilo

34` Odmah na drugoj strani gotovo identična situacija za Brnića, ali i ovoga puta uspješniji je vratar

33` Izgledna šansa za goste. Ponovno se Mrkonjić našao oči u oči s Kalinićem, ali vratar Bijelih brani njegov pokušaj

24` Velika prilika za Hajduk, ali Umut s doslovno četiri metra ne uspijeva ugurati loptu u praznu mrežu

16` Gol za Croatiju. Unatoč dominaciji Bijelih, gosti su ti koji su poveli, a strijelac je Mrkonjić

11` Brnić je pokušao lobom s vrha šesnaesterca, ali gostujući vratar Tomić loptu odbija u korner

1` Utakmica je počela

06. ožujak 2021 09:24