Hajdukkomentar

Generalna proba Hajduka nije uspjela: mučenje protiv drugoligaša iz Zmijavaca, uz nimalo uvjerljivu igru, nije dobra najava nastavka prvenstva

17. siječnja 2021. - 09:17
Vladimir Dugandžić/Cropix

Generalna proba Hajduka nije uspjela. Tek 1:1 u mučenju protiv drugoligaša Croatije iz Zmijavaca, uz nimalo uvjerljivu igru, ne može se nipošto smatrati dobrom najavom uoči početka nastavka prvenstva koje je za Hajduk pred vratima. Tek u nastavku je Hajduk bio osjetno bolji rival, što pokazuje i konačna statistika (26 udaraca ukupno, deset Croatije), ali tada su već kod gostiju u mnogo većoj mjeri na terenu bile prisutne rezervne snage.

U prvom poluvremenu je najviše problema Hajduku zadavao „pravi Messi iz Zmijavaca” Tomislav Mrkonjić. Zabio je za vodstvo nakon što je manirom rutinera prebacio istrčalog vratara Kalinića. Potom je u 33. minuti imao i veliku priliku za 0:2, ali mu je čudesno Kalinić skinuo šut u stopostotnoj šansi. Imao je i Hajduk nekoliko vrlo izglednih prilika u prvom dijelu, a uvjerljivo najagilniji je djelovao mladi Brnić. Nayir niti s tri-četiri metra nije uspio ugurati loptu u prazan gol, a kada je Brnić sam izišao ispred Tomića vratar Croatije ušao mu je u šut.

U prijateljskim utakmicama inače se rade hokejaške izmjene. Međutim, čak i da nije bila prijateljska nakon prikazanog u prvom poluvremenu mogao je hladno Primorac ostaviti sve svoje igrače na pauzi u svlačionici izuzev Brnića i vratara Kalinića koji je spasio „bijele” još veće bruke.

Poslije prvih 45 minuta generalne probe Hajduka pred početak nastavka prvenstva u petak na Šubićevcu na Poljudu je vodio drugoligaš koji je s pripremama startao pet dana ranije, a prvenstvo mu počinje tek za mjesec dana! Na stranu priče o teškim nogama i slično, ni onih tek 3:2 s drugoligaškim fenjerašem Solinom iz Postira više nisu izgledali slučajno.

U nastavku je Hajduk ipak potpuno dominirao. Dovoljno rano je i izjednačio s bijele točke preko Diamantakosa nakon što je rukom u kaznenom prostoru nepotrebno igrao Marko Šuto. Jradija je u 62. minuti zaustavila stativa, a onda mu je još dva pokušaja u istom napadu zaustavio Tomić. Međutim, i gosti iz Zmijavaca su preko Džaje uzdrmali gredu u 74. minuti.

U ovom susretu Primorac na raspolaganju nije imao lakše ozlijeđene Nejašmića, Krekovića (problemi s petom) i Biuka koji je potpisao profesionalni ugovor. Ozlijedio se na susretu i Jradi koji je morao biti zamijenjen.

24. veljača 2021 07:10