Sport Hajduk

težak poraz

Rijeka potopila Hajduk na Poljudu i prekinula niz Bijelih od osam domaćih pobjeda zaredom

težak poraz

Hajduk je poražen od Rijeke na Poljudu u derbiju 17. kola HT Prve HNL rezultatom 4:0.

Bijeli su u početnim minutama imali inicijativu, ali gosti su se ubrzo konsolidirali i ohrabrili. Tako smo u drugom dijelu poluvremena gledali dosta izjednačenu utakmicu.

Najbolja prilika za Hajduk u prvom poluvremenu došla je u 24. minuti kada su u istoj akciji prvo Eduok, a onda i Jradi, pogodili vratnicu. Samo dvije minute nakon toga, Svatok je pogriješio kod ispucavanja lopte, ali Ljubić je dobro reagirao i obranio Čolakov udarac.

U 43. minuti Andrijašević prolazi po desnoj strani i šalje loptu za Čolaka. Rijekin napadač puca, a Ljubić loše odbija loptu koja dolazi do Acostyja koji bez problema pogađa nebranjen gol.

U drugom poluvremenu gledali smo podjednaku utakmicu u kojoj se inicijativa mijenjala, ali nijedna momčad nije uspjela stvoriti izglednu priliku sve do posljednjih desetak minuta susreta.

Susret je riješen u 82. minuti kada je Raspopović iskoristio lošu reakciju Barryja i pogodio bliži kut Marina Ljubića koji je trebao bolje reagirati, dok je samo pet minuta kasnije Gorgon povećao na 3:0. U sudačkoj nadoknadi Halilović, uz veliku pomoć katastrofalne reakcije Ljubića, postavlja konačan rezultat.

Nakon ovog poraza Hajduk je ostao na drugom mjestu, s tri boda više od Lokomotive i Rijeke koja ima utaikmicu manje.

Split, 1. prosinca 2019.

HAJDUK - RIJEKA

Sudac: Fran Jović (Zagreb)

Pomoćnici: Goran Pataki (Đakovo) i Vedran Đurak (Stupno)

Dodatni suci: Mario Zebec (Cestica) i Ivan Vučković (Zagreb)

Četvrti sudac: Goran Loparac (Sladojevci)

HAJDUK: Ljubić - Bašić, Svatok, Radić, Čolina - Barry, Nejašmić - Eduok, Caktaš, Jradi - Jairo

Klupa: Blažević, Jakoliš, Beširović, Delić, Blagaić, Jurić, Bradarić, Vučur, Dolček, Tahiraj, Teklić

RIJEKA: Prskalo - Smolčić, Escoval, Župarić, Tomečak - Capan, Halilović - Acosty, Andrijašević, Gorgon - Čolak

Klupa: Nwolokor, Pandur, Velkovski, Lepinjica, Babić, Pavičić, Vuk, Murić, Puljić, Raspopović, Iglesias, Lončar

TIJEK SUSRETA

90+6` Utakmica je završila.

90+6` Sada je došlo do sveopćeg naguravanja na terenu. Jurić i Halilović su dobili žute kartone.

90+3` Pogodak Halilovića, Rijeka vodi 4:0. Katastrofalna reakcija Ljubića omogućila je gostujućem veznjaku da osigura ogromnu pobjedu svojoj momčadi.

90` Igrat će se još pet minuta sudačke nadoknade.

89` Rožman radi posljednju promjenu. Izlazi Smolčić, a ulazi Lončar.

87` Novi pogodak za goste. Gorgon je pronašao mrežu za 3:0 i definitivno riješio pitanje pobjednika.

86` Žuti karton za Barryja zbog prekršaja na Čolaku. Gambijac neće moći igrati sljedeći susret.

82` Gol za Rijeku. Barry je pogriješio, a loptu je uzeo Raspopović i pogodio bliži kut Marina Ljubića.

80` Promjena kod gostiju. Iz igre će Luka Capan, a u igru Ivan Lepinjica.

77` Stanko Jurić mijenja Svatoka, to je posljednja zamjena na koju Damir Burić ima pravo.

75` Jairo je pokušao glavom nakon ubacivanja Barryja, ali njegov udarac otišao je pored gola.

72` Prva izmjena u redovima gostiju. Iz igre izlazi strijelac Maxwell Acosty, a u igru ulazi Momčilo Raspopović.

70` Bijeli su počeli igrati ofenzivnije, ali ne uspijevaju stvoriti šansu.

67` I dalje nema uzbuđenja. Jakoliš je upravo poslao dugu loptu sa svoje polovice za gostujućeg vratara.

62` Dvije izmjene u redovima Hajduka. Iz igre će Eduok i Nejašmić, a u igru će ući Jakoliš i Teklić.

62` Gosti su izveli dobru kontru, ali Čolak je u završnici loše zahvatio loptu i poslao je u gol aut.

60` Službeni spiker objavio je informaciju da je na utakmici prisutno 13.605 gledatelja.

59` Jradi upućuje neugodan udarac s 20-ak metara. Lopta je nezgodno odskočila ispred Prskala, ali Rijekin vratar odlično reagira i suprotnom rukom uspijeva odbiti loptu u korner.

56` Ništa posebno se ne događa na terenu posljednjih nekoliko minuta. Rijeka je preuzela posjed, ali ne uspijeva stvoriti izglednu šansu.

52` Gosti sada preuzimaju inicijativu i sve češće prijete Bijelima.

49` Jović je pokazao žuti karton Miji Caktašu nakon što mu je Hajdukov današnji kapetan prigovorio.

48` Bijeli su odmah na početku drugog poluvremena krenuli odlučno. Imali su tri udarca iz kuta zaredom, ali iz njih se nije ništa izrodilo.

46` Počelo je drugo poluvrijeme.

45+1` Fran Jović odsvirao je kraj prvog poluvremena.

45` Igrat će se minuta sudačke nadoknade.

43` Gol za Rijeku. Ljubić je Čolakov udarac loše odbio, a na loptu je natrčao Acosty i s lakoćom pogodio nebranjenu mrežu.

42` Žuti karton za Bassela Jradija zbog udarca laktom.

40` Opasno je bilo u Hajdukovom šesnaestercu. Radiću je jedna duga lopta prešla preko noge, ali Ljubić je bio spreman i fantastičnom reakcijom izbio loptu.

37` Gosti su posljednjih minuta preuzeli inicijativu, ali obrana Bijelih za sada ne popušta.

34` Halilović je uputio dobar ubačaj u šesnaesterac Bijelih, ali njegovi suigrači na drugoj vratnici su se spetljali i lopta je otišla u gol aut.

30` Moglo je biti opasno pred Ljubićevim vratima, ali Gorgon i Čolak su se spetljali i obrana Bijelih je otklonila opasnost.

27` Tempo utakmice se pojačao. Rijeka sada izgleda aktivnije i samim time opasnije.

24` Pogreška Svatoka dovela je Čolaka u veliku priliku, ali Hajdukov vratar pravovremeno istrčava i brani njegov poikušaj.

23` Opasno je sada bilo na drugoj strani. Halilović je izveo slobodni udarac s desne strane, lopta je išla u gol, ali ju je Ljubić izbacio u korner.

21` Velika šansa za Hajduk. Eduok je s lijeve strane uputio udarac u suprotni kut Prskala i pogodio vratnicu. Lopta je došla do Jradija koji također upućuje udarac, ali i njegov odsjeda na vratnici.

21` Žuti karton dobio je i Darko Nejašmić.

16` Prvi žuti karton na utakmici, a dobio ga je Acosty. Gostujući igrač napravio je prekršaj u napadu i sudac Jović mu je pokazao javnu opomenu.

13` Jradi je uputio neugodnu loptu uputio s velike udaljenosti iz slobodnog udarca, ali Prskalo je spreman.

11` Hajduk u potpunosti dominira posjedom, gosti očigledno svoje šanse vide u kontrama.

8` Iako bi formacija mogla nametnuti drugačiji zaključak, Bijeli su krenuli dosta defenzivno i ne preuzimaju gotovo nikakav rizik u fazi izgradnje napada.

4` Prve minute susreta protiču u Hajdukovim nastojanjima da zaprijet Rijeci. Vidjeli smo već dva udarca iz kuta za Bijele, ali bez velike prilike.

1` Utakmica je počela.