Sport Hajduk

što chinedu

Dramatična završnica na Poljudu: Hajduk gubio do posljednje minute, a onda u sudačkoj nadoknadi propustio stići do pobjede

što chinedu

Do 90. minute Hajduk II je u Poljudu protiv Rudeša gubio 2:1, a na kraju je mogao uzeti sva tri boda. Prvo je Pršir izjednačio s bijele točke, a onda je u prvoj minuti sudačke nadoknade debitant Chinedu imao zicer na pladnju. Ostao je neometan na desetak metara iskosa, ali je pucao ravno u gostujućeg vratara Banića.

Unatoč tome, Hajdukovi „bekavci“ mogu biti zadovoljni bodom budući da je Rudeš golovima Tomislava Havojića dvaput vodio. Nekadašnji igrač Dinama prvo je poentirao u 56. minuti. Bivši Hajdukov igrač Deni Jurić osvojio je loptu na sredini terena i uposlio Havojića koji se probio po lijevoj strani i s 15 metara iskosa pogodio suprotne rašlje.

Logično, Hajduk II se nakon primljenog pogotka počeo još više otvarati i došao je do izjednačenja u 67. Blagaić, koji je u prvom dijelu jedini prijetio iz domaćih redova, brzo je izveo prekid i idealno proigrao najboljeg strijelca lige Juricu Bajića koji je provukao loptu ispod Banića za 1:1.

Samo šest minuta kasnije Havojić je opet doveo Zagrepčane u vodstvo. Stoper Radas iz zadnje je linije poslao sjajnu dugu loptu, Havojić je opet krenuo sam na Matijaša i opet ga matirao. Ipak, Hajduk II došao je do boda u 90. minuti. Brnić je ubacio s desne strane, a do tada vrlo dobri stoper i kapetan Rudeša Mesarić igrao rukom u kaznenom prostoru. Čist jedanaesterac koji je Pršir realizirao za konačnih 2:2.

Poljud

HAJDUK II – RUDEŠ 2:2 (0:0)
Split, Gradski stadion u Poljudu.
Gledatelja 100.
Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo) – 6,5.
Strijelci: 0:1 Havojić (56.), 1:1 Bajić (67.), 1:2 Havojić (73.), 2:2 Pršir (90., 11 m).
Igrač utakmice: Tomislav Havojić (Rudeš).

HAJDUK II (4-3-1-2): Matijaš (6) – Relota (6,5), Radić (6), Batarelo (5,5), Ševelj (5) – Pršir (7), Skorup (6) (od 76. Kosić -), Blagaić (7) – Bajić (7) - Šego (6) (od 83. Chinedu -), Špikić (5,5) (od 74. Brnić 6).

RUDEŠ (4-2-3-1): Banić (6,5) – Gorupec (6), Radas (6,5), Mesarić (5,5), Manenica (6) – Prpić Bosanac (6) (od 76. Matić -), Marques da Silva (6,5) – Brekalo (5,5) (od 46. Okechukwu 6), Zoungrana (6,5), Havojić (7,5) (od 83. Burić -) – Jurić (6,5).