Sport Hajduk

sjajan start

Hajdukovi juniori 'razbili' Inter Zaprešić na otvaranju prvenstva, pioniri također uspješni

Hajdukovi juniori na startu prvenstva su pokazali odličnu predstavu i ostvarili visoku pobjedu, a izvještaj donosi hajduk.hr.

Momčad trenera Marijana Budimira povela je već u sedmoj minuti. Slobodan udarac s 20 m izveo je Ivan Brnić, lijepo plasirana lopta završila je u lijevom kutu gola Intera.

U 23. minuti Hajduk je povećao vodstvo, nakon ubačaja s desne strane intervenirao je gostujući vratar Marin Matej Topić, no lopta mu je ispala i Tino Blaž Lauš je spretno gurnuo u mrežu.

Marko Domančić u 35. minuti je vješto oduzeo loptu igračima zadnje linije Intera i uposlio Lauša, ali njegovu bombu sa 16 m gostujući vratar je odbio u korner.

Brnić je u 37. minuti postigao svoj drugi pogodak, prihvatio je jednu loptu na 30-ak m od gola, sjurio se do peterca prevarivši dva protivnička igrača, a na kraju i vratara Topića.

Za 4:0 strijelac je bio Mario Čuić, lijepo odmjeren udarac sa 14 m odsjeo je u gornjem lijevom kutu gostujućih vrata. Konačan rezultat prvog dijela postavio je Brnić svojim trećim pogotkom. Gosti su komplicirali i nisu izbili jednu loptu iz opasne zone, a kada je ona došla do Brnića bilo je kasno, bijela 'sedmica' danas nije znala za promašaj.

Gosti su samo na početku drugog poluvremena bili donekle ravnopravni razigranom Hajduku. Tako smo u 46. minuti vidjeli njihovu prvu pravu akciju, Bruno Bajan je lijepo proigrao Filipa Lučaka, a njegov dobar šut sa 16 m iz rašlji je izvadio Karlo Sentić. Hajdukov vratar istaknuo se i sedam minuta kasnije kada je obranio udarac Frana Vukelića s 12 m iskosa s lijeve strane.

Lijepom akcijom u 49. minuti Bijeli su pokazali da ih ne zadovoljava vodstvo od 5:0. Domagoj Topić sjurio se po desnoj strani i idealno centrirao, a Stipe Biuk je glavom s osam metara šutirao tik uz desnu vratnicu.

Šesti gol postignut je nakon individualne akcije Čuića koji je u 60. minuti oduzeo loptu protivničkom stoperu i u situaciji jedan na jedan spretno poentirao.

Lijepu minijaturu pet minuta poslije pokazao je i Biuk u sličnoj situaciji, vješto je zaobišao vratara gostiju i zatresao mrežu.

Konačnih 8:0 postigao je Topić u 72. minuti. Mladi igrač Hajduka demonstrirao je svoju brzinu, pobjegao je od središta igrališta obrani Intera i iskosa s desne strane loptu poslao ispod nemoćnog vratara Intera.

Svoje utakmice odigrali su i pioniri i kadeti, protiv istog protivnika. Pioniri su pobijedili 3:0 zahvaljujući pogotcima Brajkovića, Arkovića i Jurlina, dok su kadeti remizirali 3:3, a strijelci za Bijele bili su Bradarić, Petrović i Čengić.

Izvještaj s tih utakmica možete vidjeti na službenoj stranici Hajduka.