Hajduknogometna čarolija

Splitski Poljud je takvo nešto doživio još prije 34 godine: Messijev je gol već viđen, zabio ga je Baka

4. svibnja 2019. - 14:00
blaz_sliskovic10-230119

Cijeli nogometni svijet još se jednom, opravdano, naklonio argentinskom čarobnjaku Lionelu Messiju koji je bombom sa 28 metara probušio Liverpoolova golmana Alissona Beckera i iz slobodnog udarca postigao gol o kojemu će se pričati i za sto godina

Međutim, mi smo u Splitu takav gol već vidjeli i o njemu pričamo već sto godina. Bio je to gol nogometnog genijalca Blaža Bake Sliškovića, koji je 6. studenog 1985 u uzvratu drugog kola Kupa UEFA protiv Torina “užga” poljudsku ljepoticu na kojoj se, kao u košnici, natiskalo pedeset tisuća ljudi. U prvoj utakmici u Torinu rezultat je bio 1:1 i Hajduk je imao realne izglede za plasman u treće kolo. I počela je utakmica protiv Torina dobro...

Hajduk je poveo golom Asanovića u 2. minuti, da bi u 15. minuti izjednačio iz jedanaesterc...

18. travanj 2024 18:15