Varaždinci i Puljani remizirali u utakmici koja život znači

26. travnja 2021. - 20:19

U posljednjem susretu 31. kola Prve HNL, važnoj utakmici za ostanak u ligi, Varaždin i Istra 1961 su odigrali 1-1.

Gosti su poveli u 18. minuti golom Japanca Taichija Hare, a izjednačio je Ivan Posavec u 34. minuti. Domaćin je od 83. minute igrao bez isključenog Guera Djoua.

Varaždin je ostao na osmom mjestu, a Istra na devetom. Ovaj rezultat sasvim sigurno, najviše je obradovao "fenjeraša" Lokomotivu koja ima tri boda manje od Varaždinaca, a dva boda manje od Istre.

Gosti su već u devetoj minuti imali odličnu priliku. Gržan je pobjegao po lijevoj strani, ubacio u peterac, ali je Navarro zakasnio na loptu.

Bolju igru Istra je okrunila vodstvom u 18. minuti, a pogodak je postiogao japanski napadač Taichi Hara. Slavko Blagojević je ubacio, a Hara glavom zabio za 1-0.