Treća liga: Napadnuti sudac podijelio pet crvenih

20. ožujka 2010. - 22:32

Prava nogometna drama odvijala se na igralištu podno kninske Tvrđave koju je obilježilo čak pet crvenih kartona. Naime, Kninjani su u 69. minuti nakon kornera i velike gužve postigli izjednačujući pogodak, nakon čega je nastala prava strka za pomoćnim sucem Robertom Hausvičkom.

Glavni sudac Boris Strukan u trenutku postizanja pogotka je bio dosta blizu, no teško je sa sigurnošću bilo vidjeti je li Ivan Bulat doista bio kninski Henry. odnosno je li igrao rukom. Kako mu pomoćnik ništa nije signalizirao, Strukan je pokazao na centar.

Kompletna gostujuća klupa, gotovo svi igrači su opkolili pomoćnika Hausvičku te ga častili prostotama koje doista nisu za novine. Bilo je i prijetnji kako će ga i udariti, ali do toga nije došlo. Strukan je potom isključio sve službene osobe gostiju zajedno sa trenerom Marenzijem.

Da sve ne ostane na ‘samo’ tri crvena kartona pobrinuli su se Batista i Ercegović koji su se međusobno udarali. Intervenirao je drugi pomoćnik Pepur, a Strukan je obojicu zasluženo poslao na hlađenje.

Igrao se i nogomet

Gosti su inače bili bolja momčad, kontrolirali su igru, ali izuzev gola ozbiljnijih prigoda gotovo da nije bilo. Poveli su sjajnim pogotkom Batiste, on je odličnu asistenciju Veicsovicha iskosa s desetak metara zakucao pod samu gredu te potom proslavljajući pogodak u zraku napravio salto.

Bumbak u ovom susretu nije imao naštimane nišanske sprave, njegov slabo izveden slobodan udarac u 21. minuti s 18 metara paradom je pokupio vratar Knežević.

Dva dobra prodora i nabačaja u pet metara Ivana Matića i Pletikosića nitko od domaćih igrača nije popratio. Biograđani su u prvom dijelu zaprijetili preko Moravčića, njegov, pak udarac glavom je otišao preko grede.

U nastavku je dosta dobru prigodu imao Perišić, ali je vratar Matas svoju mrežu zaključao. Kninjani su imali još nekoliko pokušaja iz daljine, ali sve je otišlo van okvira vratara Kneževića.

ante livaja

Dinara – Primorac B 1:1 (0:1)

Knin - Igralište podno Tvrđave. Gledatelja 400.
Sudac: Boris Strukan (Split) – 7,5.
Strijelci: 0:1 Batista (23), 1:1 Bulat (69).
Najbolji igrač: Geronimo Veicsovich (Primorac).

Dinara: Matas (6,5), J. Matić (5,5), Ercegović (4), Dujaković (5,5), Pletikosić (5,5) (od 67. Dilber 5,5), Radeljić (6), Bulat (6,5), I. Matić (5,5) (od 90. Ćorić -), Šubić (6), Bumbak (5,5), Kurevija (5,5) (od 67. Prljić 5,5).

Primorac: Knežević (6,5), Prtenjača (5,5), Zoričić (7), Mišlov (7), Marković (7), Pezelj (6,5), Stojanov (6) (od 90. Lazarevski -), Pedišić (6,5) (od 83. Kero -), Moravčić (6,5), Veicsovich (7,5), Batista (5,5).

Ostali rezultati:

Omiš - Jadran LP 1:1, Jadran KS – GOŠK (Du) 8:0, Velebit – Hrvace 2:2, Raštane – Zmaj 2:0, Primorac 1929 – Neretva 3:1, Zagora – Konavljanin 1:0, Dinara – Primorac B 1:1.

Sutra (15.00): Neretvanac - Dugopolje. Uskok je slobodan.

05. kolovoz 2020 10:46