Domaći nogometsporno ‘navijanje‘

Srpski mediji zgroženi skandiranjem Bad Blue Boysa u Bijelom Brdu: ‘Ustaški pir navijača Dinama! Došli u srpsko selo i prijetili klanjem Srba‘

Piše PSD
27. listopada 2021. - 18:04

Dinamo je u osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa slavio kod BSK-a u Bijelom Brdu rezultatom 3:2. Pobjedu Modrima donio je Mislav Oršić golom direktno iz kornera u 71. minuti, ali nakon utakmice više se priča o onome što se događalo na tribinama.

Bad Blue Boysi su, naime, prvo zapjevali: "Hrvatska mati me rodila, hrvatska zemlja othranila, Hrvat sam bio i Hrvat ću biti, živjela NDH", te nakon toga uzviknuli "Mi, Hrvati".

Zatim su u drugom poluvremenu skandirali i "Oj, hrvatska mati, Srbe ćemo klati". Bijelo Brdo se inače nalazi 15-ak kilometara od Osijeka, a veliki broj stanovnika je srpske nacionalnosti, zbog čega su te scene izazvale reakcije i srpskih medija.

"Skandal u Hrvatskoj: BBB došli u srpsko selo, skandirali 'Živjela NDH' i prijetili klanjem Srba", navodi srps...

19. travanj 2024 01:18