Splićanke su ponovno pokazale karakter, sustigle su dva gola zaostatka protiv Osijeka

16. svibnja 2021. - 20:02
Božidar Vukičević/Cropix

I treći ovosezonski prvenstveni derbi jedine dvije ekipe koje se bore za naslov završio je rezultatom 2:2. Splićanke su ponovno pokazale karakter, nakon što su Osječanke u prvom susretu na svom terenu dvaput vodile, u ovom su ogledu kao i posljednjem u Zmijavcima igračice Splita opet sustigle dva gola zaostatka.

U posljednja tri kola prvenstva ekipe ulaze bodovno poravnate, s identičnim međusobnim skorom koji se uzima kao prvi kriterij, a Osijek vodi jer ima uvjerljivo bolju ukupnu gol razliku. Po svemu će odluka o prvakinjama pasti u zadnjem kolu kada se ova dva sastava ponovno sastaju u Osijeku.

Propuste i loše procjene obrane Splita na startu susreta gošće iz Slavonije dvaput su kaznile u prve 22 minute. Kombinacijom svoje dvije ponajbolje igračice Lojne i egzekutorice Balić gošće su povele, a potom je efektan pogodak u stilu van Bastena za povećanje vodstva volejem s lijeve strane postigla Šalek.

No, Split je tada preuzeo kontrolu igre. Najviše je pokušavao prekidima i ubačajima, što je uradilo plodom pred odlazak na odmor. Nakon odličnog ubačaja kapetanice Bukač iz kornera i loše procjene gostujuće obrane glavom je smanjila Bošnjak.

Ista igračica potom je izjednačila s bijele točke poslije deset minuta igre u nastavku, a nakon što je Kunštek prvo izgubila loptu pa potom prekršajem zaustavila Khimych. Bolje su Splićanke izgledale u nastavku, ali su bliže trećem golu bile Osječanke kada je Lojna u 62. minuti s dvadesetak metara pogodila gredu. Na drugoj strani u dobroj se prilici našla Bošnjak. U završnici susreta Splićanke su imale i igračicu više nakon što je drugi žuti karton zaradila Bulut, ali unatoč dominaciji brojčanu prednost nisu uspjele iskoristiti. Najbolju šansu je stvorila Bukač, ali nije bila precizna.

- Ušle smo slabije u utakmicu, nakon 0:2 zadovoljne smo ovim rezultatom. Trebale smo s igračicom više igrati mirnije - rekla je igračica Splita Matea Bošnjak.

- Izgleda da nam je ove sezone ovih 2:2 suđeni rezultat. U zadnjoj utakmici u Osijeku moramo ići na pobjedu. Dosad smo iz Osijeka dolazili kao prvaci, nadam se da ćemo i ovaj put - kazao je trener Splita Božidar Miletić.

Split – Osijek 2:2 (1:2)

Split – Pomoćno igralište stadiona na Poljudu s umjetnom travom. Bez gledatelja. Utakmica 3. kola Lige za prvaka nogometašica: Split – Osijek 2:2 (1:2). Sudac: Lukša Klaić (Konavle).

Strijelkinje: 0:1 Balić (8.), 0:2 Šalek (22.), 1:2 Bošnjak (44.), 2:2 Bošnjak (55.-11m).

Žuti kartoni: Pezelj (Split) te Balić, Kunštek i Lojna (Osijek).

Crveni karton: Mateja Bulut (Osijek) u 73. minuti, drugi žuti karton.

Igračica utakmice: Matea Bošnjak (Split).

Split: Bukovec, Pranješ, Pedić, Kaziupa, Dulčić, Pezelj, Bošnjak, Bukač, Khimych, Hadžić, Dujmović (od 63. Gegollaj).

Osijek: Belaj, Kovačević, Nevrkla, Kunštek, Culek, Bulut, Lubina, Medić, Šalek, Lojna, Balić.

01. lipanj 2021 17:46