Rijeka pobijedila Lokomotivu i osvojila Kup, Tomićeva momčad ima za čime žaliti

Piše A. J.
1. kolovoza 2020. - 22:35
Nikša Stipaničev/Hanza Media

Rijeka je pobijedila Lokomotivu na Šubićevcu i došla do svog šestog naslova u Kupu te ujedno obranila naslov koji je osvojila prošle sezone.

Iako je Lokomotiva djelovala konkretnije tijekom gotovo cijele utakmice i stvorila nekoliko sjajnih prilika, Rožmanova momčad je bila ta koja je na kraju slavila zahvaljujući pogotku Tibora Halilovića u 76. minuti.

Tomićeva ekipa nije iskoristila svoje šanse, ponajviše zahvaljujući sinoć sjajnom Rijekinom vrataru Panduru, a kako to u nogometu obično biva, protivnik ih je kaznio.

Lokomotiva je u posljednjim minutama svim silama pokušavala doći do pogotka, a u sudačkoj nadoknadi Jakić je sjajnim udarcem zatresao gredu. Ipak, Rijeka je izdržala i uspjela doći do trofeja koji će im barem malo ublažiti razočaranje uzrokovano činjenicom da nisu uspjeli doći do kvalifikacija za Ligu prvaka.

Bilo bi nepravedno reći da je slavlje Rijeke nezasluženo, pogotovo ako se uzme u obzir da je susret bio dosta tvrd, odnosno da nijedna ekipa nije htjela puno riskirati, ali Goran Tomić i njegovi igrači definitivno će imati za čime žaliti.

Rijeka – Lokomotiva 1:0 (0:0)

Šibenik – Stadion Šubićevac. Bez gledatelja. Utakmica finala Hrvatskog kupa: Rijeka – Lokomotiva 1:0 (0:0)

Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac)

Strijelci: Halilović (76.)

Žuti kartoni: Escoval, Velkovski i Lepinjica (Rijeka) te Cokaj i Čeliković (Lokomotiva)

Rijeka (3-5-1-1): Pandur – Velkovski, Galović, Escoval – Braut, Pavičić (od 89. Capan), Halilović, Lončar, Štefulj (od 90.+5 Tomečak) – Andrijašević (od 46. Lepinjica) – Čolak

Lokomotiva (3-4-1-2): Grbić – Mersinaj (od 78. Budimir), Kovačić, Kolinger – Karačić, Petrak (od 78. Sammir), Cokaj (od 71. Jakić), Čeliković (od 85. Marković) – Tolić – Kastrati, Uzuni

02. kolovoz 2020 00:12