Prekinuli niz od šest poraza: Lokomotiva pregazila Varaždin i zakomplicirala borbu za opstanak

21. travnja 2021. - 17:53

U derbiju začelja Prve HNL Lokomotiva je na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pobijedila Varaždin sa 4-0 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

Golove za prvu pobjedu Lokomotive nakon šest uzastopnih poraza zabili su Mate Maleš (3), Kyriakos Papadopuolos (32) i Roko Šimić (84-11m, 86), sin bivšeg "Vatrenog" Daria Šimića.

Lokomotiva je povela već u 3. minuti utakmice, a u petercu je zabio Mate Maleš nakon ubačaja iz kornera. Zanimljivo, bio je to prvi gol Lokosa nakon 515 minuta posta.

Posljednji pogodak Lokomotiva je zabila 10. ožujka u porazu 1-3 od Istre 1961 kada je u 28. minuti zabio je Ifran Hadžić, a potom pet utakmica (Istra, Osijek, Hajduk, Dinamo, Rijeka) nije pronašla put do mreže. Crnu seriju prekinuo je Maleš.