Poslije 110 utakmica HNL-a Dinamo u Maksimiru doživio poraz

Piše Mladen Bariša
10. rujan 2016. - 23:06
dinamo_osijek8-100916

Seriji Dinamove nepobjedivosti u HNL-u došao je kraj! Poslije 110 utakmica modri su doživjeli poraz. Prvi od 31.srpnja 2010. kada ih je u Maksimiru svladala Rijeka - 2:1. Osječani su posljednju pobjedu u Maksimiru proslavili još 9.rujna 2000. - 1:0 (Vujica).

Šok u Maksimiru uslijedio je poslije minutu i tridesetak sekundi! Josip Knežević drznuo se prodrijeti u Dinamov šesnaesterac. Sigali ga je benevolentno propustio, a nogometaš Osijeka beskrupulozno je šutnuo i pogodio mrežu domaće momčadi. Dinamo je preuzeo inicijativu i nastojao anulirati rezultatski minus, no u 24. minuti Osječani su propustili iz protuudara armirati stečenu prednost.

Perošević je pronašao usamljenog Kneževića, ali ponajbolji igrač osječke momčadi promašio je ciljani okvir iako je Šemper već bespomoćno sjedio na zemlji gledajući kako lopta prolazi pored njegovih vratiju. Goropadno je Dinamo započeo drugo poluvrijeme. Soudani je ''zavezao'' suparničku obranu i loptu proslijedio Hodžiću. No, napadač Dinama iz idealne je situacije s 12 metara umjesto mreže pogodio - gredu. U 58. minuti Zebec se nije usudio dosuditi kazneni udarac za Osječane.

Prekršaj Sose nad Bobanom okvalificirao je kao simulaciju gostujućeg napadača. Proteste osječke momčadi Zebec je umirio javnom opomenom Bobanu. Dinamo je imao prividni nadzor nad situacijom, ugurao je cijelu momčad Osijeka u šesnaesterac. Ali, ozbiljnije prigode za pogodak domaća momčad nije iskonstruirala. Pobjeda Osijeka posve je zaslužena!

Dinamo - Osijek 0:1 (0:1)

Zagreb - Stadion u Maksimiru. Gledatelja 2.765
Utakmica 8. kola Prve HNL
Sudac: Mario Zebec (Varaždin) - 5. Strijelci: 0:1 Knažević (2)
Žuti kartoni: Boban, Barać, Ejupi, Malenica (Osijek). Isključenje: Zoran Zekić, trener Osijeka u 67. minuti.
Najbolji igrač: Josip Knežević (Osijek).
Dinamo (4-2-3-1): Šemper (6) - Stojanović (5,5) (od 82. Henriquez -), Sigali (5), Schildenfeld (6), Sosa (5,5) - Antolić (5), Machado (5,5) (od 59. Pavičić 6) - Soudani (6), Ćorić (5,5) (od 72. Šitum -), Fernandes (6) - Hodžić (5). Osijek (4-2-3-1): Mikulić (7) - Matas (6), Arsenić (6), Barać (6,5), Barišić (6) - Mioč (6,5), Lukić (6,5) - Perošević (6) (od 73. Lulić -), Knežević (7) (od 80. Leko -), Boban (6) - Ejupi (6) (od 88. Grgić -).