Domaći nogometprvenstveni dvoboj

Osijek dosta lako došao do bodova protiv Istre: privremeno zauzeli vrh dok Dinamo i rijeka ne odigraju svoje dvoboje

6. studenog 2021. - 18:02

Nogometaši Osijeka osigurali su prenoćenje na vrhu ljestvice Prve HNL zahvaljujući sigurnoj 3-0 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Istre 1961 u susretu 15. kola.

Pogotke za Osijek postigli su Mihael Žaper (5), Mihret Topčagić (59) i Ivan Fiolić (75).

Osijek je do pobjede protiv Istre stigao znalački koristeći pogreške obrane gostujućeg sastava. U 5. minuti Žaper je na petercu okružen dvojicom čuvara ispružio nogu i preusmjerio ubacivanje Bočkaja iza leđa nameoćnog Collaoa.

U nastavku dvoboja domaći su do drugog gola stigli kada je branič Istre Hujber pogriješio u pokušaju izbacivanja centaršuta Ndockyta pa je lopta stigla na glavu Topčagića koji je u skoku bio viši od Galilee i pogodio za 2-0.

Konačni rezultat postavio je Fiolić koji je iskoristio pogrešku vratara Istre...

20. travanj 2024 08:23