Domaći nogometza ligu prvaka

Luda završnica nogometnog prvenstva: Lokomotiva autogolom u samoj završnici izborila pobjedu u Osijeku, Rijeci Pirova pobjeda

25. srpnja 2020. - 23:29

Nogometaši Lokomotive osvojili su drugo mjesto i tako izborili plasman u kvalifikacije Lige prvaka nakon što su u zadnjem kolu Prve HNL pred praznim tribinama stadiona Gradski vrt pobijedili Osijek sa 2-1.

Bio je to sudar izravnih konkurenata za titulu doprvaka, a za drugo mjesto borila se i Rijeka koja je u zadnjem kolu pobijedila Istru 1961 sa 4-2, ali to nije bilo dovoljno.

Uoči posljednjih 90 minuta prvenstva Osijek, Lokomotiva i Rijeka borili su se za drugo mjesto koje ove sezone ima dodatnu vrijednost, donosi kvalifikacije za elitno nogometno natjecanja "Starog kontinenta".

Osijek i Lokomotiva su međusobni ogled dočekali bodovno poravnati, no Osijek je bio bolji u međusobnom skoru, dok je Rijeka imala bod manje.

Situacija je bila jasna, Osijek ili Lokomotiva pobjedom osva...

16. travanj 2024 15:34