Domaći nogometni s igračem više

Livaković izvlačio Dinamo iz problema: Modri remijem na Maksimiru otvorili grupnu fazu Europa lige

22. listopada 2020. - 23:01
Boris Kovačev/Cropix

Feyenoord se otpočetka susreta nametnuo kao dominantnija momčad. Konkretniju igru Nizozemci su imali prigodu materijalizirati već u 8. minuti utakmice, no kazneni udarac Berghuisa, Livaković je efektno obranio (prethodno je Jakić prekršajem osujetio Diemersa). Vratar Dinama spriječio je pogodak gostiju, ali i mogućnost da utakmica krene u neželjenom smjeru po hrvatsku momčad.

Ulaskom Petkovića i Ivanušeca u nastavku susreta Dinamo je postao bitno opasniji po vrata Feyenoorda. Zagrepčani su međutim težište igre prebacili pred protivnička vrata tek posljednjih 20-ak minuta nakon što je isključen stoper nizozemske momčadi, Argentinac Senesi. No, unatoč latentnoj dominaciji ''modri'' nisu imali konkretnijih prigoda za pogodak.

Maksimir

Zagreb – Stadion u Maksimiru. Gledatelja 1.271. Utakmica 1. kola K skupine Europske lige: Dinamo – Feyenoord 0:0. Sudac: Mattias Gestranius (Finska) – 6.

Žuti kartoni: Kastrati, Petković (Dinamo); Nieuwkoop, Teixeira (Feyenoord)

Crveni karton: Senesi (Feyenoord) u 73. minuti – drugi žuti.

Najbolji igrač: Dominik Livaković (Dinamo).

Dinamo (4-2-3-1): Livaković (8) – Stojanović (6), Theophile (6), Lauritsen (6), Gvardiol (6,5) – Jakić (5,5) (od 72. Franjić -), Ademi (6,5) – Kastrati (5,5) (od 54. Ivanušec 6), Majer (6,5), Oršić (6) – Gavranović (5,5) (od 54. Petković 6,5).

Feyenoord (4-3-3):  Bijlow (7,5) – Nieuwkoop (6,5), Spajić (6), Senesi (5), Haps (6) – Teixeira (6), Toornstra (6,5), Kökçü (6) (od 74. Botteghin -) – Berghuis (5,5), Linssen (6,5), Diemers (6) (od 81. Jørgensen -).

28. studeni 2020 10:33