Domaći nogometsedma domaćina

Istra slavila protiv Varaždina u samoj završnici: prvo je zgoditak Marešića bio poništen pa ga je VAR ‘vratio‘

3. veljače 2023. - 19:24

Momčad Istre 1961 pred svojim je navijačima svladala Varaždin sa 2-1 (1-0) u prvoj utakmici 20. kola Hrvatske nogometne lige odigranoj u petak u Puli.

Vodstvo domaćoj momčadi donio je Einar Galilea u 42. minuti. U 57. minuti je izjednačio Fran Brodić, a konačnih 2-1 za Istru postavio je Dario Marešić u 89. minuti.

Istra 1961 je sedmom pobjedom u ovoj sezoni došla do 27 bodova te je skočila na četvrto mjesto, zahvaljujući boljoj gol-razlici od Varaždina i Slaven Belupa, s kojima su Puljani bodovno izjednačeni.

Vodeći Dinamo ima 45 bodova, a najbliži pratitelji aktualnim prvacima su Hajduk  sa 38 i Osijek sa 34 boda. Na začelju je Gorica sa devet bodova.

Puljani su imali priliku povesti već u 5. minuti, ali je gostujući vratar Oliver Zelenika obranio kazneni udarac koj...

23. travanj 2024 14:42