Domaći nogometliga nacija

Piše D.Pe.
6. lipnja 2022. - 22:40

U susretu 2. kola skupine 1 elitnog razreda Lige nacija Hrvatska je na Poljudu pred više od 30.000 gledatelja odigrala 1-1 protiv Francuske osvojivši prvi bod u skupini nakon uvodnog poraza od Austrije.

Francuska je povela u 52. minuti golom Adriena Rabiota, a izjednačio je Andrej Kramarić iz jedanaesterca u 82. minuti.

IZ MINUTE U MINUTU

HRVATSKA - FRANCUSKA (uživo od 20.45)

HRVATSKA: Livaković - Juranović, Erlić, Vida, Barišić - Brozović, Kovačić, Modrić - Brekalo, Majer - Budimir

FRANCUSKA: Maignan - Pavard, Saliba, Kimpembe, Digne - Guendouzi, Tchouaméni, Diaby, Rabiot - Nkunku, Ben Yedder

Tekstualni prijenos utakmice Hrvatska - Francuska pratite na portalu Slobodne Dalmacije

Tijek utakmice

KRAJ UTAKMICE - Hrvatska na prepunom Poljudu odigrala spektakularnu utakmicu sa svjetskim prvacima

90 +2 JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOJ - sam je bio Sučić iskosa sa osam metara, ali udarac ide pored vrata, šteta

90 igrat će se još 4 minute

90' Vlašić igra fenomenalno, sad je iznudio korner nakon kojeg je bilo opasno

89' igra se na sve ili ništa, zamalo smo zabili, ali i primili, i dalje pritišćemo, ali Saliba je spasio ispred Kramarića

88+' pogriješio je Juranović, sam je Griezmann, ali fenomenalni Livaković spašava naša vrata

86' sjurio se Vlašić i opalio sa 20 metara, Maignan spašava, opasno je bilo

85' napadaju naši kao lavovi

83' zasluženo

83' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Kramarić je zabio penal

80' nakon VAR pregleda zaleđa ipak nije bilo i penal je za naše!

80' bio je penal na Kramariću, ali Oršić je bio u zaleđu pa je sudac poništio svoju odluku, šteta

80' izlaze Modrić ulazi Vlašić, izlazi Kovačić ulazi Sučić

75' tukao je Griezman sa 14 ak metara, Livaković brani, opasno je bilo

73' I dalje se trudimo, i dalje se dolazi do kakvih 25-30 metara od Maignanova gola, no tu obično zastanemo

68' zamaloooooooooooooooooooooooooo, opalio je Modrić prizemno sa 20 metara, Maignan odbija, šteta

67' ulazi Kramarić, izlazi Budimir

62' Umjesto Ben Yeddera dakle, ulazi Griezmann, a Kamara mijenja Tchouamenija

58' ulaze Pašalić i Oršić, izlaze Majer i Brekalo

57' pokušavaju naši, ali bedem Francuza je tvrd

55' pritišću naši, težak zadatak nas čeka

52' munjevita kontra Rabiot je sam i juri prema golu i sa 10 metara iskosa pogađa

52' GOL Rabiot

49' Napravio je Majer sada dosta dobroga u fazi napada, ubacio s desne strane na Budimira, no nije je naš napadač uspio najbolje zahvatiti.

46 počeo je drugi dio, ajmo naši

45 +1 Kraj prvog dijela

44' traje opsada našeg gola, dva kornera za redom, velike gužve su se stvorile, čak je Budimir odbijao loptu

43' pali su naši, gosti vode igru zadnjih desetak minuta, mi igramo na kontre

40' opalio je Rabiot sa 30 ak metara, brani Livaković

38' munjevita kontra gostiju, Diaby se sjurio i iskosa sa 5 metara opalio, Livaković spašava, opasno je bilo

35' primirila se igra, uglavnom se igra na centru

31' zabio je Nkunku nakon zaleđa i faula na centru, ništa od gola presudio je VAR

25' dobro su naši odigrali prvu četvrtinu utakmice

17' Kovačić za Budimira, sam je naš napadač, ali otišao je previše ukoso, tukao sa 5 metara, ali Maignan brani, šteta

16' odlično Modrić za Brekala, ali lopta je našem mladom igraču prešla preko noge, šteta, Budimir je čekao na 7 metara

13' sad je spasio Pavard ispred natrčalog Budimira na 14 metare, opasno je bilo

11' Spasio je Juranović iz peterca ispred Diabya, opasno je bilo

7' Modrić za Majera na 13 metara, ali udarac je traljav

5' Brozović odlično za Budimira, ali našeg napadača su sustigli stoperi gostiju, šteta, opasno je bilo

3' pritišću naši zadnju liniju Francuza, umalo je Budimir ukrao loptu

1' Počela je utakmica, ajmo naši

0' Nekoliko minuta prije početka susreta krenula je pjesma...

- Najlakše je kad pitaju me... - prolomilo se poljudskim tribinama. Na istoku se istovremeno počela razvijati velika koreografija u čast kapetanu Luki Modriću.

- Ti si naš kapetan, mi smo tvoja luka – pisalo je na velikom transparentu. Odmah potom uručena mu je i nagrada, posebni dres s brojem 150, baš taj, okrugli jubilej slavi Modrić. Danas je po 150. put obukao kockasti dres.

0' sviraju se himne na prepunom Poljudu