Domaći nogometliga nacija

Francuska ostaje Hrvatska ‘crna mačka‘: po šesti put su nas svladali, ali za to smo sami krivi zbog naivnih pogrešaka u obrani

Piše R.R.
14. listopada 2020. - 21:44

U susretu 4. kola skupine 3 divizije A nogometne Lige nacija Hrvatska je na stadionu u Maksimiru izgubila od Francuske sa 1-2 (0-1).  Francuska je povela već u 8. minuti golom Griezmanna, na 1-1 poravnao je Vlašić u 64., no pobjedu gostima osigurao je Mbappe u 79.

Bila je ovo osma međusobna utakmica Hrvatske i Francuske i šesta pobjeda "tricolora" uz dva neodlučena susreta. U službenim susretima Hrvatska i Francuska sastale su se pet puta uz četiri pobjede Francuske i jedan remi.

Francuska je u prvih 20-ak minta bila mnogo bolji suparnik, a svoju dominaciju potvrdila je srećom samo jednim pogotkom. Mendy je u 8. minuti prošao po desnoj strani, njegov ubačaj u kazneni prostor nije bio dobar, no Vida je loše reagirao i odbio loptu na nogu Griezmanna koji je potom snažnim udarcem ...

17. travanj 2024 02:01