Domaći nogometcrna mačka

Gorica šokirala Rijeku na Rujevici: domaćin potpuno kompromitirao svoje šanse u borbi za drugo mjesto

26. lipnja 2020. - 22:03

U susretu 31. kola Prve HNL Gorica je na Rujevici pobijedila Rijeku sa 2-1 ugrozivši domaćinu borbu za drugo mjesto i plasman u kvalifikacije Lige prvaka.

Golove za goste zabili su Kristijan Lovrić (12-11m) i Ndiaye (79), dok je pogodak za Rijeku zabio Felipe Pires (84).

Gosti su poveli u 12. minuti golom Kristijana Lovrića iz kaznenog udarca. Prekršaj je skrivio Luka Capan koji je s leđa povukao Ndiayea nakon ubačaja iz kornera.

Samo dvije minute kasnije Rijeka je mogla izjednačiti. Tomečak je pokušao centrirati s desne strane, no lopta je u bloku pogodila Krizmanića i od njega se odbila u vratnicu. Novu veliku priliku domaćin je imao u 30. minuti, ali je Čolak bio neprecizan. Izbio je sam pred gol Gorice, zaobišao Kahlinu i promašio prazan gol