Gavranović hat-trickom osigurao pobjedu Dinamu: Gorica očito nije pratila u kakvoj je formi švicarski reprezentativac

17. listopada 2020. - 17:01
Ronald Goršić/Cropix

Obrambeni je bedem gostiju odolijevao prvih pola sata utakmice. Dobro su igrači Gorice zabrtvili sve prilaze svojim vratima. A onda, u samo četiri minute raspala se obrambena formacija gostiju. Čini se kako nogometaši Gorice nisu gledali ovotjedne utakmice Lige nacija. Da jesu, vjerojatno bi saznali da je Mario Gavranović u iznimnoj formi (dva gola Nijemcima u remiju – 3:3). Upravo je švicarski reprezentativac u dvije akcije izmakao pozornosti gostujuće obrane i priskrbio ''modrima'' ozbiljniju prednost.

Trener domaće momčadi Zoran Mamić u drugom je poluvremenu promijenio sustav igre kako bi našao mjesta za Gvardiola (zbog 70.000 eura koliko Dinamo, prema ugovoru, dobiva za njegov nastup od Leipziga). Međutim poslije svega pet minute igre u nastavku semafor je pokazivao rezultat – 2:2. Već u prvoj akciji Gorice diletantski su pogriješili Livaković i Theophile. Mudrinskom je preostalo tek loptu gurnuti i praznu mrežu. A onda se odnekuda u 51. minuti pojavio Hamad (prethodno ga uopće nije bilo za vidjeti), lažnjakom je ismijao Danca Lauritsena i pogodio domaću mrežu.

A u posljednjoj akciji prije nego je u 67. minuti napustio teren Gavranović je postigao još jedan pogodak. Odlično je popratio akciji Ivanušeca i Oršića te ispred gostujućih stopera podmetnuo nogu i svladao Kahlinu.

Semafor

Zagreb – Stadion u Maksimiru. Gledatelja 780. Utakmica 8. kola Prve HNL: Dinamo – Gorica 3:2 (2:0). Sudac: Ivan Bebek (Rijeka) – 7.

Strijelci: 1:0 Gavranović (32), 2:0 Gavranović (36), 2:1 Mudrinski (46), 2:2 Hamad (51), 3:2 Gavranović (66)

Žuti kartoni: Leovac, Majer, Petković (Dinamo); Čabraja, Suk (Gorica)

Najbolji igrač: Mario Gavranović (Dinamo)

Dinamo (4-2-3-1): Livaković (5,5) – Stojanović (6,5), Lauritsen (6), Theophile (5,5), Leovac (5,5) (od 62. Ivanušec 6,5) – Franjić (6), Jakić (6) – Kastrati (6,5) (od 46. Gvardiol 6), Majer (7) (od 86. Burton -), Oršić (6,5) – Gavranović (8) (od 67. Petković 6).

Gorica (4-2-3-1): Kahlina (6) – Musa (5,5), Jovičić (5,5), Krizmanić (5,5), Čabraja (5,5) – Kalik (6) (od 73. Pršir -), Babec (6,5) – Hamad (6,5) (od 81. Doka -), Suk (6), Špikić (6) (od 69. Golubickas -) – Mudrinski (6) (od 73. Dieye -).

Gorica bez Lovrića

Gorica je u Maksimir stigla bez najboljeg igrača – Kristijana Lovrića. Neslužbeno, zbog Covida-19. NK Gorica je objavila kako se jedan njihov igrač zarazio koronavirusom. Nisu međutim objavili njegovo ime (zbog zaštite osobnih podataka). No, nije nužno biti Sherlock Holmes da bi se otkrio identitet oboljelog igrača. Lovrić nije trenirao cijeli tjedan niti se pojavio u zapisniku maksimirske utakmice.

19. listopad 2020 17:33