Forlan donio Atleticu Europsku ligu

13. svibnja 2010. - 01:22

Atletico iz Madrida pobjednik je Europske lige, prvog izdanja otkako je ovo natjecanje (dosadašnji Kup UEFA) promijenilo ime.

Španjolci su u finalu u Hamburgu, kao i u polufinalu kada su izbacili Liverpool, nakon produžetaka s 2:1 svladali još jednu englesku momčad, londonski Fulham, pogotkom Diega Forlana u 116. minuti.

Sergio Aguero je s lijeve strane prizemno ubacio u sredinu, Forlan je postavio nogu i skrenuo loptu u mrežu za veliko slavlje navijača iz Madrida. U regularnih 90 minuta bilo je 1:1.

Atletico je, u skladu s ulogom favorita, bolje otvorio utakmicu. U 12. minuti Forlan je pogodio vratnicu, a točno 20 minuta poslije uspjeli su okruniti bolju igru, Forlan je iskoristio svoju drugu priliku. Aguero je okrenut leđima uspio primiriti loptu na vrhu kaznenoga prostora, okrenu...

24. travanj 2024 10:54