Domaći nogometjedva jedvice

Favorizirani Dinamo stigao do nova tri boda: igrom nisu donijeli spokojstvo Bjelici uoči sraza s engleskim prvakom

Piše Mladen Bariša

U pripremi za ovu utakmicu trener Dinama Nenad Bjelica postavio je pred svoju momčad tri cilja: osvojiti tri boda, uigrati posljednju liniju te bez (novih) ozljeda dočekati sraz s Manchester Cityjem u Ligi prvaka (srijeda).

Favorizirana je Dinamova momčad ostvarila sva tri cilja, ali igrom nije donijela spokojstvo Bjelici uoči sraza s engleskim prvakom. U svim statističkim parametrima Dinamo je dominirao, razlika između prvog i devetoplasiranog sastava HNL-a bila je evidentna. Poglavito u prvih 45 minuta. U prvom dijelu susreta varaždinska je momčad tek dvaput prešla centar s ozbiljnijim namjerama ugroze Dinamovih vratiju, no nije uputila nijedan šut prema Livakoviću. Prvi puta gosti su (Glavina) loptu prema Dinamovim vratima šutnuli u 70. minuti igre.

Dinamo je istovremeno vršio permanentan pritisak, ali neumješnost domaćih nogometaša i raspoloženi vratar gostiju Ivan Nevistić održavali su neizvjesnost utakmice do 77. minute. Olmo je iz slobodnog udarca gađao daljnji kut varaždinskih vratiju, Nevistić je obranio, ali pritrčao je Gavranović i sa svega nekoliko metara udaljenosti pogodio mrežu gostiju.

Varaždincima se iznenada u 88. minuti ukazala prigoda za izjednačenjem, no pokušaj Stolnika s desetak metara Livaković je obranio.

Maksimir

Dinamo – Varaždin 1:0

Zagreb – Stadion u Maksimiru. Gledatelja 1.500. Utakmica 18. kola Prve HNL: Dinamo – Varaždin 1:0 (0:0). Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar) – 6.

Strijelci: 1:0 Gavranović (77).

Žuti kartoni: Moubandje (Dinamo); Senić, Stolnik (Varaždin).

Najbolji igrač: Ivan Nevistić (Varaždin).

Dinamo (4-1-4-1): Livaković (7) – Stojanović (6), Dilaver (6), Ademi (6,5), Moubandje (6) (od 84. Šitum -) – Moro (6) – Kadzior (6,5) (od 66. Hajrović 6), Gojak (6), Olmo (6), Marin (6) (od 60. Gavranović 6,5) – Petković (6).

Varaždin (3-5-2): Nevistić (7,5) – Stolnik (6), Senić (6), Prce (6) – Tkalčić (5,5), Guera Djou (6,5), Kolarić (6) (od 83. Štefulj -), Roca (5,5) (od 83. Glavica -), Milićević (6) – Benko (5,5), Posavec (5,5) (od 46. Glavina 6).