Domaći nogometMAKARSKA KUP 2023.

Drame jedanaesteraca, vrića veselja, šaka suza, ‘maleni‘ Hajduk, Dinamo i Rijeka slavili u svojim kategorijama

Piše Mladen Bagić
25. travnja 2023. - 19:15

Makarski Zmaj je bio sjajan domaćin više od tisuću mladih nogometaša iz šest zemalja. U tri kategorije (U9, U11, U13) sudjelovalo je 70 selekcija 31 kluba, a nakon tri dana igranja po skupinama, završni dan bio je nikad zanimljiviji, kvalitetniji, rezultatski neizvjesniji.

Momčad U9 Hajduka, osvajači prvog mjesta u svojoj kategoriji

Ivo Ravlić/Cropix

Slavlje U-11 Dinama nakon osvojenog 1. mjesta

Puno veselja, ali i suza, navijanja brojnih roditelja s tribina obilježili su završnicu u kojoj su se dijelili pehari i medalje. Puno utakmica otišlo je na rulet penala, a kada se tu pobijedi/izgubi, možete zamisliti raspoloženje mladih sportaša. Na kraju, favoriti su stigli u završne utakmice, a Rijeka, Dinamo i Hajduk su osvojili prva mjesta u svojim kategorijma. Od klubova s rivijere, najdalje je stigao Zmaj, do četvrtfinala u kategoriji U11.

Sa zatvaranja turnira

U9 – Polufinale: Hajduk – Dinamo 4:2, Jadran Poreč – Zrinjski 1:1(0:2). Za 3. mjesto: Dinamo – Jadran Poreč 0:0(2:1). Finale: Hajduk – Zrinjski 5:1.

U11 – Polufinale: Dinamo – Široki brijeg 2:‘, Stari aerodrom – Osijek 3:1. Za 3. mjesto: Osijek – Široki brijeg 2:1. Finale: Dinamo – Stari aerodrom (Skoplje) 2:2(2:1).

U13 – Polufinale: Rijeka – Hajduk 2:0, Dinamo – Široki brijeg 0:0(4:2), Za 3. mjesto: Hajduk – Široki brijeg 1:1(3:0). Finale: Rijeka – Dinamo 1:1(7:6).

18. travanj 2024 21:49