Domaći nogometfutsal-ludnica

Drama u Zagrebu, ništa od dalmatinskog finala: Makarani ispustili dva gola prednosti, Olmissum slavio u Dubrovniku

Piše ivan renić
12. svibnja 2023. - 22:24

Novo vrijeme nije uspjelo izboriti majstoricu u Makarskoj. U Zagrebu je Futsal Dinamo upisao i drugu pobjedu (3:2) te tako izborio finale. Imaju za čime žaliti branitelji naslova. Prokockali su dva pogotka prednosti. Sjajno su otvorili utakmicu. Već u četvrtoj minuti poveli su preko Juretića.

Gromoglasna je bila podrška Dinamu. "Dvojka" Doma sportova bila je rasprodana, a napunili su je Bad Blue Boysi, njih 3.000. Međutim, svim naletima odolijevala je obrana gostiju. Sjajan je bio Bašković na vratima. Umjesto izjednačenja, Dinamo je opet vadio loptu iz mreže. Za 2:0 u korist Makarana zabio je Jefferson u 14. minuti. Do konca prvog dijela domaći su ipak uspjeli izjednačiti. U 17. je pogodio Dekanić, a minutu iza i Perić za 2:2.

Veliki povratak

Igrala se 23. minuta kada je Novak doveo Dinamo u vodstvo. "Eksplodirala" je dvorana od oduševljenja. Domaći su bili na pragu finala. Jurnuli su Makarani po izjednačenje. U zadnje tri minute zaigrali su s golmanom-igračem, ali mreže su do kraja mirovale. Vrijedi istaknuti i kako aktualnim prvacima nisu igrali Jelavić i Suton, a bez njih to nije ista ekipa. Skupo su Makarani prodali svoju kožu, tražili izjednačenje do posljednje sekunde, ali nisu uspjeli.Dinamo je nakon sjajnog drugog dijela sezona, a evo i doigravanja, izborio finale i plasman u Ligu prvaka. Hrvatska će, naime, imati dva predstavnika.

Olmissum je bez većih problema slavio u Dubrovniku. Nakon 4:1 na Ribnjaku, u Gospinom polju slavili su istim rezultatom. Mirovale su mreže prvih desetak minuta. A onda je u 11. za goste zabio Pavić. S tim se rezultatom otišlo na predah. Samo minuta igre u nastavku bila je potrebna gostima da udvostruče vodstvo. U 21. minuti precizan je bio Kuraja.

Pokušavali su Gospari, ali jednostavno nije išlo. U 35. je tako dubrovačka obrana još jednom kapitulirala. Precizan je opet bio Pavić. Točku na „i” samo minutu nakon stavio je Jurlina za 4:0. Do kraja su domaći tek uspjeli smanjiti na 4:1 autogolom Jurline. Nakon Stanoinvest Futsal Pule, u dvije utakmice riješili su i Square.

U finalu na megdan Dinamu stižu bez poraza u doigravanju.