Ticker 1

Prijelomna vijest

Ticker 2

Dinamovi napadači nakrcali mrežu Riječana na kraju polusezone: Hajduk ostao na drugom mjestu, ali s dvanaest bodova zaostatka iza Modrih

Piše Mladen Bariša
18. prosinca 2019. - 21:03

Odgođenim susretom 6. kola, završio je u Maksimiru prvi dio sezone. Dinamo je pobjedom stekao 12 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Hajduk, odnosno 13 ispred trećeplasirane Rijeke...

A nakon učestalih kritika zbog slabe efikasnosti u ogledima HNL-a (u sedam prethodnih susreta ''modri'' su postigli tek – jedan pogodak), Dinamovi su strijelci ovom prigodom bili ponešto izdašniji. Već u 17. minuti maksimirska je momčad imala prednost 2:0. Prvo je u 9. minuti Olmo efektno iskoristio povratnu loptu Gojaka, a onda je u 17. Oršić udarcem s 15 metara iznenadio riječku obranu i vratara Prskala.

Dominacija Dinamove momčadi nastavljena je i u nastavku susreta. Nakon opravdano dosuđenog kaznenog udarca (Raspopović je prekršajem prizemljio Kadziora), Petković je s bijele točke povisio rezultat.

Posljednjih pola sata utakmice domaća je momčad usporila ritam igre, ali i s reduciranom potrošnjom energije Dinamo je iskontrolirao sve situacije na travnjaku i očuvao uvjerljivu pobjedu.

Maksimir

Dinamo – Rijeka 3:0

Zagreb – Stadion u Maksimiru. Gledatelja 3.968. Sudac: Tomislav Pejin (Donji Miholjac) – 6,5.

Strijelci: 1:0 Olmo (9), 2:0 Oršić (17), 3:0 Petković (56-11m).

Najbolji igrač: Dani Olmo (Dinamo).

Dinamo (4-1-4-1): Livaković (7) – Stojanović (6,5), Dilaver (6,5), Perić (6,5), Šitum (6,5) – Moro (6,5) – Kadzior (7) (od 72. Hajrović -), Olmo (7) (od 86. Majer -), Gojak (7), Oršić (6,5) – Petković (7) (od 80. Gavranović -).

Rijeka (4-2-3-1): Prskalo (6) – Tomečak (6), Župarić (6), Escoval (6), Smolčić (5,5) – Capan (5,5) (od 81. Lepinjica -), Pavičić (5) – Acosty (5,5) (od 62. Lončar 5,5), Andrijašević (5,5), Raspopović (5) (od 72. Iglesias -) – Čolak (5,5).