Domaći nogometpropali planovi

Dinamo se u Budimpešti oprostio od Lige prvaka: Uzuni prvo zabio autogol, a onda i pobjedonosni za Ferencvaroš

16. rujna 2020. - 21:23
Ronald Goršić/Cropix

Počelo je šokantno za hrvatskog prvaka. Već u 2. minuti Nguen je probio desni bok Dinamove obrane i ubacio pred vrata Zagrepčana, gdje se zatekao desni bek i kapetan Ferencvarosa Lovrencsics te iz blizine svladao Livakovića. Oršić je zanemario svoje defenzivne zadatke i Dinamo se poslije 77 sekundi utakmice zatekao u rezultatskom deficitu.

Vodstvo Mađara natjeralo je ''modre'' na angažiraniju igru i već u 8. minuti Ademi je propustio poravnati rezultat. Pojavio se sam pred domaćim vratarom, ali ga nije uspio svladati. Ipak, Dinamo je izjednačio u 23. minuti. Poslije kornera Majera, u gužvi pred vratima Ferencvarosa, najnespretnijim se pokazao Uzuni (nekadašnji napadač Lokomotive) i loptu iz neposredne blizine ugurao u mrežu vlastite momčadi.

U nastavku susreta Dinamo je propustio dvije izgledne prigode za pogodak (Stojanović i Kastrati). I kada je izgledalo da Zagrepčani kontroliraju utakmicu, pogreška na sredini terena omogućila je kontru Mađara i pogodak Uzunija za novo vodstvo.

No, za novi povratak u utakmicu Dinamo više nije imao niti snage niti kvalitete. Do kraja susreta ''modri'' su pokazali samo nemoć i nervozu. Nakon poraza u Budimpešti Dinamo se oprostio od Lige prvaka i natjecanje nastavlja u doigravanju Europske lige.

Semafor

Ferencvaros – Dinamo 2:1

Budimpešta – Goupama Arena. Bez gledatelja. Utakmica 3. pretkola Lige prvaka: Ferencvaros – Dinamo 2:1 (1:1). Sudac: Tobias Stieler (Njemačka) – 6,5.

Strijelci: 1:0 Lovrencsics (2), 1:1 Uzuni (23-autogol), 2:1 Uzuni (65).

Žuti kartoni: Boli, Nguen, Frimpong, Čivić (Ferencvaros); Gojak, Jakić (Dinamo)

Najbolji igrač: Tokmac Nguen (Ferencvaros).

Ferencvaros (4-3-3): Dibusz (6,5) – Lovrencsics (6,5) (od 25. Botka 6), Blažič (6,5), Kovačević (6) (od 73. Frimpong -), Čivić (5,5) – Somalia (6,5), Siger (6), Haratin (6) – Uzuni (7), Boli (5) (od 68. Isael -), Nguen (7).

Dinamo (4-2-3-1): Livaković (6) – Stojanović (5), Dilaver (5), Gvardiol (5), Leovac (5,5) – Ademi (6) – Kastrati (6), Gojak (6) (od 71. Gavranović -), Majer (6,5) (od 60. Jakić 6), Oršić (5) (od 71. Ivanušec -) – Petković (5).

22. rujan 2020 23:56